• Свеж
Xnrtop 6mm да 6mm Вратило Спојка 25мм Должина 19mm Дијаметар Stepper Моторни Спојка Алуминиум Легура Заеднички Приклучок за 3D Печатач CNC Машина DIY Енкодер(Пакување од 4)

Xnrtop 6mm да 6mm Вратило Спојка 25мм Должина 19mm Дијаметар Stepper Моторни Спојка Алуминиум Легура Заеднички

DEN 198.96

Од стока
Достапно.

Вратило Употреба : 6mm да 6mm / 0.23 да 0.23 инч.Материјал : Алуминиум; Големина : 25x19mm/ 0.98x0.75 инчен( L*D).Функција : Set завртки (Свитканост Стегање); Главна Боја : Сребро на ѕвонење.Флексибилност на спојување вратило отстранува стресот помеѓу моторот и возите компоненти.Вратило couplers се широко се применува за мали CNC машини кодирање и 3 D принтери Z вратило спојка, поедноставува дебагирање тежина.Опис : 6mm да 6mm вратило употреба дијаметар, 25мм должина, 19mm дијаметар, поставете завртка тип, зрак спојка.Нула backlash.Едно парче метален пролет спојка.За малку вртежен момент вратило се поврзете.Апсорпција на паралелни, аголна misalignments и вратило крајот-се игра од страна на пролет акција.Широко се користи во диск системи за encoders, инструментација,доведе завртки, мали пумпи, се хранат со ролки и насекаде мала до средна должност, torsionally флексибилни цевки е потребно.Спецификација : Функција : Set завртка (свитканост стегање) Големина : 25x19mm/ 0.98x0.75inch( L*D) Материјал : Алуминиум легура Главната Боја : Сребро тон Тежина : 72g Пакет Содржина : 4 x Вратило спојка.

За производот

Feature:
Set screw (coiling clamping) Size

Купувачите избираат и