• Свеж
Beadalon 19-Влакно 0.018 (0.46 mm) 100 ft (30.5 m) Светла Мушка Stringing Жица

Beadalon 19-Влакно 0.018 (0.46 mm) 100 ft (30.5 m) Светла Мушка Stringing Жица

DEN 775.92

Од стока
Достапно.

Мека најлон слој над 19 нерѓосувачки челични жици.Совршен за сите beading проекти.Одлична отпорност на триење за долготрајни дизајни.Одлична флексибилност и kink отпор.Направен во САД.Beadalon 19 влакно содржи 19 индивидуални нерѓосувачки челик жица обложени со најлон.Тоа е комбинација на еластичноста и мекоста на конец, со сила и издржливост од нерѓосувачки челик жица.Специјално дизајнирани за stringing керамика, стакло, метал, и скапоцен камен монистра, 19 влакно нуди одлични мекоста и еластичноста.Оваа жица е водоотпорен, УВ отпорни, и нуди можност за одличен kink отпорни.

За производот

Купувачите избираат и