• Свеж
С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински Управувач (Црна)

С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински

DEN 10079.76

Од стока
Достапно.

Текст : USB / Opticalx2 / Коаксијален.Headphone засилувач излезна моќност : 570m W(32Ω) 290m W(64Ω) 125m W(150Ω) 65m W(300Ω). ♫ Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter.Излез : РКА Слушалки Засилувач/ РКА /XLR.Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница;.Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен;.Битна длабочина : USB 1bit, 16 ~ 32bit. 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат;.6 или Подоцна、Linux.Поддржува MQA декодирање;. ♫ 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 се користи. ♫ USB влез поддржува MQA декодирање.Користете калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот;.Топ перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија;.Динамички опсег : XLR 125d B РКА 120d B.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.1 / 10, на Mac OSX10.Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64);.Режим на моќ : .USB компатибилност : Windows 7 / 8 / 8.Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач.1 ~ 192k Hz DSD DSD64(Do P).XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512;.19 инчен LG TFT LCD дисплеј;.19 инчен LG TFT LCD дисплеј; JAS Hi-Res сертификација; Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач.JAS Hi-Res сертификација;.Оптички/Коаксијален : 1bit, 16 ~ 32bit.На M500 овозможува ниско ниво на бучава густина и ниска дисторзија за максимална динамички опсег и обезбедува висока излезна вози способност.Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter;.Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци;.Земање мостри стапка : USB PCM 44.5792 MHz Оптички / Коаксијален PCM 44. ♫ XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512.Специјален дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор;.Вграден-во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија;.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.USB пренос : Asynchronization.Потрошувачка на енергија : 5 W. ♫ M500 користи врвни перформанси ES9038 PRO D/чип од ESS Технологија.Поддржува MQA декодирање; На врвот перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија; Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница; XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512; Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter; Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64); Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен; Посебно дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор; Употреба калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот; Вграден во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија; Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци; 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат; 2.

За производот

Купувачите избираат и