• Свеж
С. М. С. Л M500 MKII Аудио DAC & Слушалки Засилувач, ES9038PRO Чип, USB/Оптички/Коаксијален/Bluetooth Текст MQA-CD Целосно Декодирање, LDAC APTX HD SBC AAC, XMOS XU216 DSD УПРАВУВАЊЕТО со Далечински Упра

С. М. С. Л M500 MKII Аудио DAC & Слушалки Засилувач, ES9038PRO Чип, USB/Оптички/Коаксијален/Bluetooth Текст

DEN 10559.76

Од стока
Достапно.

Поголема светлина моменти едноставност и убавина со 1.9-инчен IPS full-агол на екранот, high-end и издржливи.USB користи најновата втората генерација на XMOS КСУ-216, вистински 32bit USB решение, со кориснички возачи за пренос на различни high-definition аудио, Do P и мајчин DSD може да обезбеди подобра поддршка.Поддршка MQA целосна декодер.Дигитален излез (оптички или коаксијален) на вашиот CD плеер може да се храни MQA декодер.На MQA декодер може да ја вратите оригиналната висока резолуција сигнал слушнал во студиото и употреба на идентитет за верификација на потпис за потврда.M500 MKII поддржува MQA-ЦД.Вграден-во со високи перформанси слушалки засилувач.Сите круг PLFC слушалки засилувач коло го прави можно да се добие повеќе од 2 W излезна моќ и помалку од -120d B нарушување кога слушалки се наоѓа во 16Ω оптоварување!Перформансите на приклучок за слушалки засилувач, производството може да се постигне 2 W*2 под 16Ω оптоварување!.Headphone volume и preamp волумен се независни едни од други и да не се мешаат едни со други.Qualcomm е најновата Bluetooth поддржува LDAC, APTX/HD, SBC, AAC.Зголемувањето на слушалки засилувач е прилагодлив, ниска добивка е погоден за повеќето слушалки, и висока добивка е погоден за висока отпорност слушалки!.M500 MKII.

За производот

Купувачите избираат и