• Свеж
С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински Управувач (Сребро)

С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински

DEN 10079.76

Од стока
Достапно.

Текст : USB / Opticalx2 / Коаксијален.1 ~ 192k Hz DSD DSD64(Do P).1 / 10, на Mac OSX10.Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64);.Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter;. 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат;. ♫ M500 користи врвни перформанси ES9038 PRO D/чип од ESS Технологија.Вграден-во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија;.19 инчен LG TFT LCD дисплеј; JAS Hi-Res сертификација; Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач. ♫ 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 се користи.Земање мостри стапка : USB PCM 44. ♫ Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter.Поддржува MQA декодирање; На врвот перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија; Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница; XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512; Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter; Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64); Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен; Посебно дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор; Употреба калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот; Вграден во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија; Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци; 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат; 2.Користете калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот;.XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512;.Битна длабочина : USB 1bit, 16 ~ 32bit.Поддржува MQA декодирање;.Топ перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија;.1 ~ 768k Hz DSD 2.Потрошувачка на енергија : 5 W.5792 MHz Оптички / Коаксијален PCM 44.Излез : РКА Слушалки Засилувач/ РКА /XLR.Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница;.USB компатибилност : Windows 7 / 8 / 8.На M500 овозможува ниско ниво на бучава густина и ниска дисторзија за максимална динамички опсег и обезбедува висока излезна вози способност.Headphone засилувач излезна моќност : 570m W(32Ω) 290m W(64Ω) 125m W(150Ω) 65m W(300Ω).Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен;.Оптички/Коаксијален : 1bit, 16 ~ 32bit.

За производот

Купувачите избираат и