• Свеж
Безжичен Микрофон Моќност Засилувач Систем - 200W Dual Channel Звук Аудио Стерео Караоке Говорникот Приемник w/USB, ПОМОШЕН, Микрофон во w/Ехо, Радио,домашно Кино преку РКА, Ст

Безжичен Микрофон Моќност Засилувач Систем - 200W Dual Channel Звук Аудио Стерео Караоке Говорникот Приемник

DEN 2477.28

Од стока
Достапно.

Вклучува UHF безжичен микрофон.) - Bluetooth Верзија : 5.5 мм ПОМОШЕН ВО џек, и FM радио антена.Ви дава 200 W моќ и accommodates 2 групи на звучници за висок квалитет на засилена аудио.Работи w/ денес е најновите уреди, вклучувајќи паметни телефони, таблети, i Phone и компјутер w/ кавга-бесплатно приемник спарување. - Го поддржува ID3 Display - Покажува Име на датотека/Папка име/Наслов/Artist/Album - Компактен систем за домашно Кино Засилувач - 2 Каналот Засилувач Дизајн - FM Стерео Радио Приемник за Системот - Вграден Bluetooth за Безжична Музика Стриминг - UHF Безжичен Микрофон Систем - Уникатен 'Track / Фолдер' Music Search Контрола Knob - USB Flash Drive & SD Мемориска Картичка Читатели - USB Двојки како Уред Полнење Порт - Преден Панел Аудио Контрола на Центарот за Дигитални LCD Дисплеј - ID3 Дигитална Ознака Отчитување Екранот за Песната & Име на Папка - Поврзување и Stream Аудио од Надворешни Уреди - Помошен (3.1 - Bluetooth Мрежа Име : 'Pyle USA' или 'БТ' - Безжичен Спектар : До 30'+ ft. - Тон Контрола : +/- 10d B - Фреквенција Одговор : 20-20 KHz - Прилагодување на Фреквенција : +/-2d B - Јачина на Бучава Сооднос : >85d B -Т. 9 ВЛЕЗОВИ : Овој личен дигитален засилувач кутија поддржува различни надворешни извори - 2 РКА аудио влез за тјунер, CD плеер, лента за косење, 1 РКА видео влезот за видео камера или ВИДЕО, 2 1/4" микрофон ВО, USB, SD, 3.ЕКРАНОТ МЕТАР : компактен и интегрирани затворен AV ресивер има вграден дигитален сина LCD екран го покажува вистинскиот пат и име на папка.FM антена и далечинскиот управувач се исто така вклучени во пакетот за далечни аудио прилагодувања.Ротари knob контроли за микрофон echo / обем, салдо, бас, treble, мајстор за јачина на звук, текст на извор и уникатен папка/песна.4 G Bluetooth Антена Техничките Спецификации : - Излезна Моќност : 200 Вати МАКС (100 Watt RMS) - Микрофон Примање Чувствителност : 5d B УВ - Безжичен Микрофон Спектар : До 100'+ ft.EQ КОНТРОЛИ : подобрување На стручна компактен публикации звук засилувач карактеристики свежи, одговорно копчиња за режим контроли.BLUETOOTH КОНЕКТИВНОСТ : звукот проширување миксер уред е опремен w/ Bluetooth безжична музика стриминг.5 mm) на Текст - (2) 1/4" Микрофон Input Конектор Дигалки - (2) на Парови на РКА (L/R) Аудио Влез Конектори - (2) на Парови на Банана Приклучок Говорникот Излез Конектори - (1) Пар на РКА (L/R) Аудио Излез Конектори - РКА Видео Влез/Излез Конектори - Treble Бас Господар & Микрофон копче за Јачина на звук Прилагодливи - ЕХО и Контрола на Јачина на звук за Безжичен Микрофон - 'Повторете & Случаен' Аудио Датотека Функции - Двоен Микрофон Влезови - Сина LCD Екран го Покажува вистинскиот пат и Име на Папка Што е во Кутија : - Стерео Засилувач/Микрофон Приемник - UHF Безжична Рачен Микрофон - Далечински Контрола - FM Антена Bluetooth Конективност : - Вграден Bluetooth за Безжична Музика Стриминг - Компатибилен со Сите на денешната Најновите Bluetooth Уреди - за (i Phone, Androids, Паметни телефони, i Pad, Таблети, Лаптопи, итн.

За производот

Купувачите избираат и