• Свеж
С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински Управувач (Црвено)

С. М. С. Л M500 DAC Слушалки Amp Поддржува MQA декодирање ES9038PRO D/чип USB Користи XMOS КСУ-216 со Далечински

DEN 8567.76

Од стока
Достапно.

1 / 10, на Mac OSX10.Излез : РКА Слушалки Засилувач/ РКА /XLR.Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter;.1 ~ 192k Hz DSD DSD64(Do P).Режим на моќ : .Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64);.На M500 овозможува ниско ниво на бучава густина и ниска дисторзија за максимална динамички опсег и обезбедува висока излезна вози способност.Поддржува MQA декодирање; На врвот перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија; Со високи перформанси напојување чип ES9311, шум на ES9311 е толку ниско, како 1u Vrms, да им помогнам на ES9038 PRO на граница; XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512; Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter; Сите влезови поддршка DSD стриминг, вклучувајќи коаксијален и оптички (Do P64); Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен; Посебно дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор; Употреба калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот; Вграден во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија; Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци; 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 и многу аудио одделение компоненти се користат; 2.Динамички опсег : XLR 125d B РКА 120d B.JAS Hi-Res сертификација;.Оптички/Коаксијален : 1bit, 16 ~ 32bit.Вграден-во заштитените, ниско ниво на бучава напојување обработка, со истовремено подобрување на моќ, ефикасност, пониска потрошувачка на енергија;.1 ~ 768k Hz DSD 2.USB пренос : Asynchronization.Висок квалитет позлатени влезни и излезни приклучоци;.Специјален дизајн на дискретни компоненти на високо тековната слушалки засилувач за високото амортизацијата фактор;.Текст : USB / Opticalx2 / Коаксијален. ♫ USB влез поддржува MQA декодирање.Потрошувачка на енергија : 5 W.Земање мостри стапка : USB PCM 44.Битна длабочина : USB 1bit, 16 ~ 32bit.Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач.6 или Подоцна、Linux.XMOS КСУ-216, точно 32bit аудио обработка, поддржува Do P и Мајчин DSD, и да достигне 32bit/768k Hz и DSD512;.Користете калено стакло дисплеј панел за високото светлина пренос и подолг живот;.Независна headphone volume дизајн, не се меша со preamp волумен;.Поддржува MQA декодирање;.19 инчен LG TFT LCD дисплеј; JAS Hi-Res сертификација; Опремени со далечинскиот управувач и целосна функција далечински управувач. ♫ 3 високо-крај двојна оп-засилувачи LME49720 се користи. ♫ Ултра-ниска фаза на бучава и оптимизиран часовник обработка коло се користи за да се постигне ултра-ниска часовник jitter.Топ перформанси D/чип ES9038 PRO од ESS Технологија;.

За производот

Купувачите избираат и