• Свеж
YWBL-ПОТ Притисок на Маслото Сензор, 1/8-27NPTF Тема Автомобил, Мотор Притисок Сензор Единица 0-10 Бар За VDO

YWBL-ПОТ Притисок на Маслото Сензор, 1/8-27NPTF Тема Автомобил, Мотор Притисок Сензор Единица 0-10 Бар За VDO

DEN 422.16

Од стока
Достапно.

Ова масло притисок сензор за VDO со навој тип на 1/8-27 NPTF, совршено опремени за VDO модели.На масло, притисок сензор на заштитна прагот вредност на 1 BAR и мерење опсег од 0-10 BAR.На масло, притисок сензор може точно да се измери притисок да се измери и пренесување на резултатите од тестот за следните прикажува или контроли како што е соодветно.На масло, притисок сензор е важен дел од моторот, што се користи за притисок мерење и контрола.Вие сте добредојдени да не контактирате доколку имате било каков проблем во врска со нашите производи, ние ќе ви даде задоволителен одговор.Спецификација : Тема : 1/8-27 NPTF Заштита на прагот : 1 BAR Мерен опсег : 0-10 BAR Применуваат модели на автомобили : VDO Пакет листа : 1 x Притисок на Маслото Сензор Забелешка : актуелната производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

За производот

Thread:
1/8-27NPTF
Protection threshold:
1BAR
Measuring range:
0-10BAR
Applicable car models:
VDO
Package list:
1 x Oil Pressure Sensor :
Note:
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Купувачите избираат и