• Свеж
BEMONOC 2 парчиња/Пакет HTD 5M Гума Времето Појаси, Затворени-Јамка 265mm Должина 53 Заби 15mm Ширина Индустриски Времето Појас

BEMONOC 2 парчиња/Пакет HTD 5M Гума Времето Појаси, Затворени-Јамка 265mm Должина 53 Заби 15mm Ширина Индустриски

DEN 359.76

Од стока
Достапно.

Fiberglass Затегнувачка Мозок - Висока димензионална стабилност и максимална флексибилност инженерните и тестирани за високо отпорни на абење перформанси;.Најлон Заб Покрие - Трајност и отпорност на абење, зголемена моќност;.Нафта, топлина и озонската отпор; висок забот на смолкнување отпор; Соединение - Chloroprene Гума; Мозок - Fiberglass; Заб Покрие - Најлон.Времето појас ефикасен пренос, ниско ниво на бучава, масло отпор, замор, нефлексибилен, не водат, висока прецизност, носат-отпорни;.На појаси се широко се користи во автомобилската, текстил, алатни машини, канцеларија, машини, алат, апарати за домаќинство, инструментација опрема, опрема за пакување машини, рударски, нафта, хемиски и така натаму.HTD 5 M Времето Појас 5 M-265-15 Појас за Висина : 3.8 mm Заб Број : 53 Tooth Висина : 2.06 mm Pitch : 5mm Материјал : Neoprene Гума со Fiberglass Ширина : 15mm Type : Затворени-јамка Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи : Количина : 2 парчиња HTD 5 M Времето појас 5 M-265-15(Одговара за HTD 5 M Времето Макара 16mm Ширина)Забелешка : Ако ви треба други спецификации ремени и pulleys, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!.

За производот

Купувачите избираат и