• Свеж
Rwraps 3D Црна Карбонски Влакна 5ft x 1ft W/Апликација за Картичка Винил Возило Автомобил Заврши Филм Фолија на Ролна

Rwraps 3D Црна Карбонски Влакна 5ft x 1ft W/Апликација за Картичка Винил Возило Автомобил Заврши Филм Фолија

DEN 239.76

Од стока
Достапно.

Овие винил листови дури да се работи и на други тврди површини околу куќата, како фрижидери и toolboxes — изборот е ваш.0035in) дебела винил филм со балон-слободен воздух egress технологија.Исто како и со возило, можете да ги користите овие карбонски влакна филм листови за велосипеди, atv настана и дури и чамци.Rwraps карбонски влакна винил обвива се популарни возило додатоци, нудејќи и стил и перформанси карактеристики.Можете исто така да додадете личен допир на вашиот лаптоп, КОМПЈУТЕР или телефон.Исто така, за да им помогне со примена на филм, секоја набавка вклучува Rvinyl Брз Водич за инсталација картичка.Можете да во суштина ги користите на било тешко, не-porous површината.Додека Rwraps винил листови беа оригинално дизајнирани за возило средини и ентериери, нивниот стил и перформанси карактеристики ги направи разноврсна обвива погоден за широк спектар на апликации.Совршен за завиткување на вашето возило, мотор, АТВ, UTV, брод или само за било тешко површината.Обично се продаваат како ролна, карбонски влакна винил обвива се популарни, бидејќи на нивниот стил, перформанси и достапност.Вистински Rwraps Филм со Rvinyl Апликација Картичка.Секој лист обезбедува стабилност и издржливост, одржување на вашиот автомобил безбедно од пилинг и промена на бојата.Функции, како на самолепливи филм со воздух-одвод на технологија за да се обезбеди да се постигне лесна, балон-слободен заврши.Вашиот нов карбонски влакна филм лист ќе се трансформира во вашата автомобили изглед, додека за заштита од оштетување.Кога сакате да го надградите вашиот возила надворешни или внатрешни работи, Rvinyl има винил заврши производи треба по цени што ќе го цениме.Овие филмови се подготвени да се користи право надвор од кутијата без тебе печатење нешто или примена на overlaminate.Работи на архитектонски проект?Овие обвива ќе се трансформира работни места кои се движат од говорникот, кутии за ламперија.

За производот

Купувачите избираат и