• Свеж
Rwraps 3D Сина Камелеон Карбонски Влакна 5ft x 1ft W/Апликација за Картичка Винил Возило Автомобил Заврши Филм Фолија на Ролна

Rwraps 3D Сина Камелеон Карбонски Влакна 5ft x 1ft W/Апликација за Картичка Винил Возило Автомобил Заврши Филм

DEN 215.76

Од стока
Достапно.

Можете исто така да додадете личен допир на вашиот лаптоп, КОМПЈУТЕР или телефон.Функции, како на самолепливи филм со воздух-одвод на технологија за да се обезбеди да се постигне лесна, балон-слободен заврши.Овие винил листови дури да се работи и на други тврди површини околу куќата, како фрижидери и toolboxes — изборот е ваш.Работи на архитектонски проект?Овие обвива ќе се трансформира работни места кои се движат од говорникот, кутии за ламперија.Додека Rwraps винил листови беа оригинално дизајнирани за возило средини и ентериери, нивниот стил и перформанси карактеристики ги направи разноврсна обвива погоден за широк спектар на апликации.Rvinyl Брз Водич за инсталација картичка вклучена со секое купување.Невидливи Воздух Канали се направи инсталација побрзо и полесно.Овие филмови, кои се 3 милиметри дебел, ќе беспрекорно ги покрие сите рамни и заоблен површини, слични на налепница или decal.За да се добие професионални одделение резултати — дури и на вашите возила најпознатите екстремни криви — само да ја исчистите површината, ќе се применуваат карбонски влакна винил заврши, додадете малку топлина и да го намали вишокот.Изборот на една од овие винил обвива за вашето возило значи ќе имате неколку бои и заврши опции да изберете од, што го прави лесно да се постигне саканиот изглед.Ако ви се гордееме со вршење на работа на себе, овие карбонски влакна винил заврши филмови, кои се еден вид на имитација на јаглерод влакна, ќе се направи прилагодување на вашиот автомобил поедноставно од кога и да било.Наместо да се случува на detailer или багра продавница, можете да го изберете вашиот склопот на боја и да заврши, да се следат едноставен процесот на инсталација и искуство нов изглед во ниеден момент.Совршен за завиткување на вашето возило, мотор, АТВ, UTV, брод или само за било тешко површината.Исто така, за да им помогне со примена на филм, секоја набавка вклучува Rvinyl Брз Водич за инсталација картичка.Кога сакате да го надградите вашиот возила надворешни или внатрешни работи, Rvinyl има винил заврши производи треба по цени што ќе го цениме.Rwraps карбонски влакна винил обвива се популарни возило додатоци, нудејќи и стил и перформанси карактеристики.

За производот

Купувачите избираат и