• Свеж
3M 1080 M10 МАТ БЕЛА 5ft x 1ft (5 Sq/ft) Автомобил Заврши Винил Филм

3M 1080 M10 МАТ БЕЛА 5ft x 1ft (5 Sq/ft) Автомобил Заврши Винил Филм

DEN 431.76

Од стока
Достапно.

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.Задоволни клиенти покажат нивните возила и да генерираат линкови за вашиот бизнис. 3 M 1080 Заврши Филм Серија vinyls се долгорочни, отстранлив, dual фрлија филмови наменети за солидна боја на возило со детали, декорација и целосна обвива без графички заштита.Кога се применува правилно да соодветната тврда подлога на филмот е многу издржливи и отпорни на гребење. 3 M 1080 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА се долгорочни, отстранлив, dual фрлаат обоени филмови се дизајнирани за полна боја на возило со детали, декорација и целосна обвива без графички заштита.Овој филм е Controltac притисок кој се активира со лепило овозможува да се менува и се repositioned додека фирма притисок се применува.Не-видливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-слободен инсталации.Овие винил филмови (минимум 3.5 мили) се продаваат во 60 инчи ролни, дозволувајќи им на речиси секој дел на возилото да бидат завиткани без шевовите.Овој филм е препорачливо за целосна обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : 3 M Заврши Филм Серија 1080 Мат, е винил wrap film со рамна мат финиш која е одлична за целосна авто обвива за да го промените вашето возило е боја и да се заштити оригинални бои под заврши.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Dual-Фрли се Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 7 години Отстранлив : До 3 години.*.

За производот

Купувачите избираат и