• Свеж
SafeTap Моќ Splitter

SafeTap Моќ Splitter

DEN 1439.76

Од стока
Достапно.

Ptap Splitter. 4 начин моќ splitter кој има Safe Tap на текст connector.By користење на PTap splitter со Safe Tap ќе добие бенефиции на overvoltage, преоптоварување, краток спој и длабоко празнење заштита на излези, заедно со низок напон предупредување во 11 volts.Кабел должина е 58cm или 23".Splitter слика што ќе се прикажува со факултативниот Safe Taps инсталиран.Answer : ___________________________ NOTE : Обратна поларитетот заштита е достапна само за излези на splitter.Ако splitter е вклучен во правилно и ќе се поврзете на "немиот" PTap наназад во splitter, вие може да го оштети што додаток!Обратна поларитетот заштита работи само кога Safe Tap е инсталиран на кабелот директно пуштање во кој додаток.Тоа е високо препорачливо да се инсталира Safe Taps на сите ваши додатоци за максимална заштита!.

За производот

Купувачите избираат и