• Свеж
Вилсон Преносни Тенис Машина - од #1 Име во Тенис - Вилсон Спорт

Вилсон Преносни Тенис Машина - од 1 Име во Тенис - Вилсон Спорт

DEN 681.60

Од стока
Достапно.

ВИЛСОН СПОРТ, #1 име во тенис, во партнерство со Спортската Учител, #1 тенис машина производителот во U. S. и во Светот, ви донесе квалитет и перформанси што се очекува од Вилсон.КАРАКТЕРИСТИКИ : Topspin/Underspin прилагодливи од светлина да се тешки.Топката Брзо до 75 MPH.Топката Feed - Од една топка секој 1-1/2 секунди за да се секои 10 секунди.Електронски Кота Контрола на Топката траекторија е електронски прилагодлива од groundstroke на топчето.Топката Капацитет - 110 Топки.Вграден-во Осцилатор – Испорачува снимки случајно се среќаваме на судот за удирање на кандидира.Топката хопер огради надолу кога не е во употреба.Вклучува вграден во влечење се справи и големи влечење тркала за лесен да се направи.БАТЕРИЈА – вградената батерија овозможува до четири часа на игра време на полнење.Вклучува Паметни Батерија Полнач што целосно ја полни батеријата преку ноќ и исклучува автоматски за да спречите преполнувањето.ОПЦИИ (не се вклучени) : Безжичниот Далечински Управувач - Започнува и престанува топката испорака, и контроли осцилатор. 2-ЛИНИЈА Осцилатор - ви Овозможува да се практикуваат наизменични forehand и backhand снимки, или овозможува на две лица пракса во исто време.ВИДИ ТАБЕЛА ПОДОЛУ ЗА ПОВЕЌЕ МОДЕЛИ.ТРИ ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА.Направен во U.S.A.by Спортски Учител.Спортски Учител е само тенис машина производителот со тениско игралиште во своја фабрика, кои ние ги користиме во дизајн, тестирање, тестирање и контрола на квалитет фази на машина развој.Ние, исто така, играат тенис на тоа премногу!Се тенисери ни помага да се разбере вашите потреби.Спортски Учител е исто така само тенис машина производителот што го прави своите преносни машини од високо влијание инјектира моделирана пластична, така што тие се повеќе солиден од било која друга машина.Спортски Учител дизајниран, патентиран, и потоа се продаваат на првата батерија-напојува преносни тенис машина, Тенис Тутор, во 1988 година. Ние сме биле подобрување и додавање на повеќе тенис машини за нашиот производ линија оттогаш.Од ултра компактен Тенис Коцка на патентиран Тенис Учител Плус Играч модел кој може да симулира вистинска играчи од различни способности, имаме тенис машина за секое ниво на вештина и буџет.Спортски Учител е на #1 тенис топката машина производителот во U. S. и во Светот повеќе од 30 години.

За производот

Купувачите избираат и