• Свеж
Tuzuaol Базен Тест Ленти Спа Тестирање Ленти за Топли Кади Тестер за Полнење,PH,Вкупно Хлор, Слободен Хлор/Бром, Вкупно Alkalinity, Cyanuric Киселина, Вкупна Тврдина на Водата Х

Tuzuaol Базен Тест Ленти Спа Тестирање Ленти за Топли Кади Тестер за Полнење,PH,Вкупно Хлор, Слободен Хлор/Бром,

DEN 215.76

Од стока
Достапно.

【6 во 1 базен тест ленти】Овие базен тест колекции може да го тестира базен/ лековитата вода PH, Вкупно Хлор, Слободен Хлор, Вкупно Alkalinity, Cyanuric Киселина, Вкупна Тврдина во исто време. 【Лесно да се чуваат】Базен квалитет на вода треба да бидат тестирани еднаш неделно.Постојат 50 базен и спа тестирање ленти и desiccant во шише, па базен тест лентите може да бидат удобно сместени. 【Лесен за користење и читање】Само натопи тестирање ленти за топли кади, базен или бањата во вода 2 секунди, го извади и да чекаат за 60 секунди, спореди секој панел боја, промена на бојата на табелата на страна од шише, тогаш можете да добиете точни резултати за квалитетот на водата. 【Лесно да се носат】Секој базен тестирање за полнење за над земјата базен со 3.75×1.38 во×1.38 инчен и 1.1% од оз, тоа се многу погодни да се земе било каде.Погоден за базен, спа, топла када квалитетот на водата тест. 【Оптимална концентрација】базен тест ленти се препорачува движи : вкупно хлор 0-25 ppm, слободен хлор 1-3 ppm, p H 7.2-7.6, вкупно alkalinity 80-120 ppm, cyanuric киселина 30-50ppm и вкупната тврдост 250-500 ппм. 【Зошто да Изберете Ни】 ги Користат нашите 6 во 1 базен и спа тест ленти може да заштедите време од тестирање на вода хемија на вашиот базен/ спа топла када.За разлика од традиционалните хлор тестер, бром тест ленти, ph вредност на водата тест ленти или слободен хлор тест ленти, овој тест ленти обезбедува шест параметри читање со само еден натопи во вашиот hottub или базени. 【Лесен За Употреба】 Само натопи базен за тестирање ленти во вода 2 секунди, го извади и да чекаат за 60 секунди, спореди секој панел боја промени на бојата на табелата на страна од шише, тогаш резултатите се добиени. 【Доволно Да го Користите 】 1 пакет содржи 50 ленти за полнење.Рок на траење од 2 години. 【Omnidirectional Тестирање】 Тестирање вкупно Хлор, слободен хлор/бром, p H, вкупно alkalinity, cyanuric киселина, вкупна тврдина на време. 【Висока Точност】 Направен од високо-квалитет филтер хартија, шест боја на индикатори за секоја лента, исклучително точни и веродостојни инстант читања се очигледно за да ја видите.Параметри Вклучуваат : 1.Вкупно Хлор. 2.Слободен Хлор 3.PH вредноста. 4.Вкупно Alkalinity. 5.Вкупна Тврдост. 6.Cyanuric Киселина.

За производот

Купувачите избираат и