• Свеж
Bearbro 8 Начин Базен и Спа Тест Ленти за Полнење - 100 Лента, Базен Тест Ленти Вода Цврстина Тест Ленти за Топла Када Риба Резервоарот, Точни pH Киселина Алкална Универзал?

Bearbro 8 Начин Базен и Спа Тест Ленти за Полнење - 100 Лента, Базен Тест Ленти Вода Цврстина Тест Ленти за

DEN 1281.60

Од стока
Достапно.

????【8 ВО 1 БАЗЕН ТЕСТ ЛЕНТИ】Bearbro базен тест ленти се користат за тестирање на квалитетот на водата.Постојат многу тест параметри, и 8 параметри можат да бидат тестирани : вкупно хлор; остаток на хлор/бром; PH вредност; вкупно alkalinity; течни цврстина.Овие 8 тестови обезбедување опсежна информација за одржување на базен, спа или топла када кристално јасни. ????【100 ЛЕНТИ ЗНАЧИ 100 ТЕСТОВИ】Еден сет содржи 100 висок квалитет базен квалитет на водата тест ленти, по еден за секоја употреба, која може да се користи 100 пати за долго време.Шишиња за пакување, добра запечатување, долгорочно складирање, лесен за носење, и може да се мери насекаде. ????【ИСКЛУЧИТЕЛНО ЛЕСНО И БРЗО ДА го КОРИСТИТЕ】Bearbro базен тест ленти се базира на домашно МИЛЕНИЧЕ и е опремен со 8pcs филтер хартија тест модул.По реагираат со воден раствор за 30 секунди , 8 боја блокови се користи да се споредува со стандардот плоча во исто време, која може да брзо и точно да се измери веродостојно резултати и да ви помогне брзо да се анализира квалитетот на водата. ????【СЕ БЕЗБЕДНИ, ЧИСТО И КРИСТАЛНО бистра ВОДА】се препорачува да се тестира на двата краја на базен двапати неделно да се добијат подобри резултати, така што ќе може да знае дали базенот со вода е во здрава и чиста држава; базен тест ленти дизајн е ефикасен и прецизен метод за тестирање на водата за двете комерцијални и домашни апликации. ????【ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА】Тоа е погоден за тестирање на различни квалитетот на водата, не само за базени за пливање, но исто така и за фонтани, езерца, риба тенкови.Тоа е многу погодна за внатрешна и надворешна.Тоа е многу погоден за тестирање на квалитетот на водата во домовите, лаборатории или училишта.Им даде на тоа како внимателен подарок за некој близок кој поседува базен.

За производот

Купувачите избираат и