• Свеж
Кејт Aspen Чај Време Whimsy 7 Сина (Сет на 16) Хартија Плоча, Една Големина, Мулти

Кејт Aspen Чај Време Whimsy 7 Сина (Сет на 16) Хартија Плоча, Една Големина, Мулти

DEN 950.40

Од стока
Достапно.

УБАВИ и ФУНКЦИОНАЛНИ - Декоративни за еднократна употреба хартија плочи со антички цветни печатење.Цветни печатење е потенцирана од страна на златна фолија детали, син прстен и златна фолија scalloped раб.ЧАЈ ВРЕМЕ WHIMSY Пар со многу други complimenting предмети од Кејт Aspen е Чај Време Whimsy colllection за класичен чај партија или бранч тема.БЕЗ ПРОБЛЕМИ CLEANUP - Едноставно се рециклира или се фрла по прославата, што расчистување на напор.СИЛНА Висок квалитет тешка категорија хартија плочи се силни и издржливи, држи текот на вечера и десерт.МЕРЕЊА - Хартија плоча мерки : 6. 8" w x 6. 8" d x 0. 5" h Спакуван : 6. 81" w x 6. 81" d x 0. 79" h Намали заврши со налепница на пакувањето.Кејт Aspen производи се совршен за секоја прилика.Овие декоративни Чај Време Whimsy 7 инчен хартија плочи се идеални за свадба приеми, булчински туш и бебето тушеви со прекрасни цветни акценти кои ќе стојат во толпата.Градинарски партија не е комплетна без флорални plateware и centerpieces да одговара на секоја маса.Без разлика дали тоа е бранч или чај, гостите ќе уживаат во декоративен изглед на цветни хартија плоча која е и убава и расположливиот за лесно чистење, така што можете да ги партијата случува без да се грижиш за јадења.Ги споделите со вашите пријатели и семејството да ги собереш и да се избере она што тие сакаат да јадат, ако сте имаат вклучена или тенџере среќа вечера затоа што знам дека без разлика што тие избраа тоа ќе изгледа неверојатна на овие плочи.Со повеќе не се грижи за гостите кршење на вашата деликатна садови, вашиот настан ќе биде стрес слободни стилски dinnerware од Кејт Aspen.Карактеристики и Факти : се Продаваат во групи на 16. Мерките 7" во дијаметар.Cardstock хартија плоча со роза цветни украси и бели центар со светло сина rim исечените во златна фолија.Теал, Розова, Зелена, и Злато Мерки : 6. 8" w x 6. 8" d x 0. 5" h Спакуван : 6. 81" w x 6. 81" d x 0. 79" h Намали заврши со налепница на пакувањето.

За производот

Купувачите избираат и