• Свеж
Брајтон Селски Табела Светилки Поставени на 2 Зачукуваше Бронза Метал Тенџере Беж Лен Тапан Сенка за Дневна Соба и Спалната соба на Семејството Кревет - Барнс и Ivy

Брајтон Селски Табела Светилки Поставени на 2 Зачукуваше Бронза Метал Тенџере Беж Лен Тапан Сенка за Дневна

DEN 2121.60

Од стока
Достапно.

Секоја светилка вкупно : 27 1/4" висока.База на дното е 4 1/2" широк.Сенка е 14" широк на врвот x 18" широк на дното x 12" висока.Тежи 7.1 lbs.Секој користи еден максимум 150 вати стандард база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Сет од две Брајтон метал табела светилки од Барнс и Ivy.Бронза заврши метална база.Зачукуваше, текстура изглед.Може да брод во повеќе кутии и ќе пристигнат во одделни пати.Беж ткаенина тапан сенка со кафеава трим врвот и на дното.Одличен изглед за Жалба или Југозападна стил соби.Секој вклучува 7 1/2' браун мозок и приклучокот.Секоја светилка вкупно : 27 1/4" висока.База на дното е 4 1/2" широк.Сенка е 14" широк на врвот x 18" широк на дното x 12" висока.Тежи 7.1 lbs.Секој вклучува 7 1/2 кафена мозок и приклучокот.Секој користи еден максимум 150 вати стандард база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Сет од две Брајтон метал табела светилки од Барнс и Ivy.Одличен изглед за Жалба или Југозападна стил соби.Бронза заврши метална база.Зачукуваше, текстура изглед.Беж ткаенина тапан сенка со кафеава трим врвот и на дното.Класичен, селски дизајн светилка за вашата дневна или семејна соба.Блескаво, LED, халоген, или CFL светлина, крушка.A21 форма; стандард-медиум база.Dimmable со компатибилен нежните и светилки, се продава одделно.Овој сет на две Брајтон зачукуваше табела светилки е совршен акцент за пријатна традиционално или селски дом.Метална база има зачукуваше светилка текстура во топол бронзен заврши.Сенката е беж лен тапан со кафеава врвот и на дното на вратите.Употреба на пар како спална соба светилки, или да додадете карактеристичен изглед на седење области.Два пати како tasteful, овој сет на две Брајтон зачукуваше табела светилки нуди совршена рамнотежа и топол амбиент.

За производот

Купувачите избираат и