• Свеж
Чиста Чекор Професионални Целосна Должина Табани, Удобност Табани, Чевли Insert & Поддршка за Metatarsals, Рамни Стапала - Болка за Plantar Fasciitis, Лак, Пета - 1 Пар, Мажи 3-3.5, Жените

Чиста Чекор Професионални Целосна Должина Табани, Удобност Табани, Чевли Insert & Поддршка за Metatarsals, Рамни

DEN 719.76

Од стока
Достапно.

Се чувствуваат Перница : Чиста Чекор Целосна Должина Табани се состои од дише мрежа горниот слој кој нема мирис и моделирани полиуретан база слој.Петицата област е екстра cushioned за дополнителна поддршка.Брз Болка : Чиста Чекор Табани даваат краткотрајно олеснување од страна на амортизирање и поддршка на нозете, кој ја намалува болката во два различни начини.Тоа ја олеснува болката во лак, пета, и metatarsals.Тие се тенки доволно за сите вашиот фустан и формалните чевли и се дизајнирани да одговараат на широк спектар на луѓе.Се користи од страна на Медицински Професионалци : Чиста Чекор Табани е лекар-одобрени.Ова е често користена и препорачана од медицински професионалци на своите пациенти, па остатокот увери дека ова беше создадена да се знае точно она што ногата потреби.Како да го Користите : Отстранување на влошки во чевлите.Вметнете Чиста Чекор Табани црвено страна нагоре во чевлите.Трим ги со ножици ако е потребно.Носат нив за неколку часа, а ако се развие болка, отстранете ги и носете ги повторно следниот ден до вашите нозе се навикнати да се носи со нив.Лесен за Чистење : Чиста Чекор Табани е супер лесно да се чисти.Само се мијат со сапун и топла вода и оставете ја да се исуши.

За производот

Купувачите избираат и