• Свеж
Бела Arborio Ориз (1 Галон) Италијански Рижото, Ориз Пудинг, Крем Ориз, Масовно Големина Сад

Бела Arborio Ориз (1 Галон) Италијански Рижото, Ориз Пудинг, Крем Ориз, Масовно Големина Сад

DEN 1267.20

Од стока
Достапно.

Скромен Бејкер Бела Arborio Ориз : Не-ГМО.Средни зрна ориз со текстура гумени. 100% pure : Без конзерванси додаде.Високо ниво на скроб го прави совршен за крем италијански рижото и ориз пудинг.Направен во Јута, САД.Големина на : 1 гал.

За производот

Купувачите избираат и