• Свеж
Амазон Essentials Позлатен Sterling Silver Кубни Циркони Студ Обетки (Круг & Принцес)

Амазон Essentials Позлатен Sterling Silver Кубни Циркони Студ Обетки (Круг & Принцес)

DEN 261.60

Од стока
Достапно.

Класичен студ обетки кој кубни циркони камења во четири prong кошница прилагодувања поставување во фунта сребро.Пеперутка поддршка.Направена во .925 фунта сребро.Овие парчиња сребро се изградени за долговечност.Тие поседуваат метал позлата или трепка, или electrocoating за повеќе lustrous изглед, но тоа може да се носат надвор со долгорочни или тешки употреба.За да се обезбеди долговечност на вашиот галвански елементи продавница вашиот накит во темно, ладно, суво место, како што се торбичка или воздух тесни кутија и да се избегне триење галвански елементи заедно.Исто така, обидете се да се избегне изложување на производи за чистење и парфем кој може и негативно да влијае на вашите предмети.Вашата локална jeweler може да ве советува вас каде да го испратите вашиот накит ако некогаш како нив replated.Увезени.

За производот

Купувачите избираат и