• Свеж
RPGT Соларни String Светла 500LED со Далечински Управувач Самовила String Светла Водоотпорен 8 Режими на Соларен Погон Ѕвездена Осветлување (Топло) за Надворешна Елка Градина

RPGT Соларни String Светла 500LED со Далечински Управувач Самовила String Светла Водоотпорен 8 Режими на Соларен

DEN 647.76

Од стока
Достапно.

53m 500led string светлина, 8 осветлување ефект со мемориска функција и/исклучување автоматски, IP44 водоотпорен, совршен за употреба на отворено.Далечински Управувач : Опремени со далечински управувач за далечинска контрола од далечина.Високиот капацитет на батеријата : 80% поголеми од обичните соларни панел, 3.7 V 2000m AH Батерија, полнење 6-8 часа може да работи околу 20 часа.Погоден за божиќ дрво, забава, свадба, градинарски и празник декорација. 2 години гаранција.Вкупната Должина на Кабел : 53 M/173ft ( должината на првиот led светилка монистра на соларен панел е 3м/9.8 ft ).Светлината Проред : 10cm.Аголот на соларен панел може да се прилагоди.Апсорбираат сончева светлина од оптимален агол.Четири нивоа на се прилагодува осветленоста : 25%/50%/75%/100% .Избор тајмер : 3 часа/5 часа/8 часа, или да го откажете тајмер.Ладно извор на светлина, тешко е да се загрева.Боја : Топло White Lamp мушка количина : 500 LEDTotal Кабел Должина : 53 M/173ft ( должината на првиот led светилка монистра на соларен панел е 3м/9.8 ft )Светло, Проред : 10cm. 4.5 V 1200m Ah, трошоци за 6-8 часа и може да работи за повеќе од 20 часа.

За производот

Купувачите избираат и