• Свеж
Anolon Напредни Дома Хард-Елоксирани Nonstick Skillets (2 Парче Сет - 10.25-Инчен & 12.75-Инчен, Оникс)

Anolon Напредни Дома Хард-Елоксирани Nonstick Skillets (2 Парче Сет - 10.25-Инчен & 12.75-Инчен, Оникс)

DEN 719.76

Од стока
Достапно.

ДУРИ и ГРЕЕЊЕ : високо-квалитетна термо изведба е фурна безбедно до 400°F за конзистентни, дури и греење без жешки точки кои горат храна.ОПТИМАЛНО NONSTICK ПЕРФОРМАНСИ : Сафир-армирано -, метал-utensil-безбедно Бесконечност Слајд nonstick трае 16 X подолго од традиционалните nonstick и 80 X подолго отколку типични керамички садови.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА : Хард-елоксирани алуминиумски е два пати толку тешко како што се од нерѓосувачки челик за силна, сигурен садови што стои до секојдневниот готвење.ЛЕСНО РАСЧИСТУВАЊЕ : Nonstick премачкување од внатре и од надвор, помага да се спречи боење и го прави Anolon Напредни Дома садови бриз да се исчисти.УДОБНО : Anolon Sure Grip се справува обезбеди безбедна задржете кога се движат skillets од шпоретот за да ја рерната на табелата.

За производот

Купувачите избираат и