• Свеж
Проверете Скенер Чистење Картички (50)

Проверете Скенер Чистење Картички (50)

DEN 1391.76

Од стока
Достапно.

Овој оглас е за 50 картички.Waffletechnology (патентирана во САД, Канада и Австралија) чистење картички драматично го надмине рамен чистење картички.Нашата единствена чистење картичка дизајн им овозможува на секој да лесно и безбедно одржување на уредите, без отворање на опрема или оштетување критична сензори.Ние ги користиме пролет натоварени waffles на нашите картички за да стигнат до и безбедно да додадете притисок да сензори, ефикасно чистење нив.Овој производ карактеристики патентиран Evanish решение што ефикасно се распаѓа нечистотија и остатоци во картичката parth и на theread главата за ефикасно чистење; безбедно да се користи на електронски компоненти.Чувствителни чип читателите треба да се чистат за да се спречи misreads, намалување на рачно поставување на податоци влез и измама потенцијал.Чистење мора да се направи најмалку еднаш неделно.Чиста почесто по периоди на висока употреба и надворешна употреба.Неуспехот да се чисти често може да предизвика системот, уредот престој и клиентите фрустрација.Чист кога се соочува картичка одбивање, читателот грешка или повторува swipes.Ова е еднократна производи наменети за чистење на внатрешноста контакт точки на електронските уреди кои се олесни или произведуваат податоци или информации трансакции.Тие се отстрани нечистотијата, прашина, масла и други загадувачи во безбеден, ефикасен начин.Чистење картички се користат за да се обезбеди целокупната уред ефикасност и за спречување на скапи за одржување и за замена на трошоците преку елиминирање или минимизирање на неуспешни трансакции.Студии имаат докажано дека многу уреди не се скршени, тие се само валкани.

За производот

Купувачите избираат и