• Свеж
Cadence 4093 Поткожен Игла, Не-Стерилни, 13 g x 3-1/2 Големина (Пакување од 12)

Cadence 4093 Поткожен Игла, Не-Стерилни, 13 g x 3-1/2 Големина (Пакување од 12)

DEN 2167.20

Од стока
Достапно.

Ова обезбедува меѓусебно одговара на парење со луер лизга и луер се заклучува.Contoured центар шуплина го олеснува процесот на чистење.Пакет од 12. Единица Брои Тип е Игла.Направен во : сад.Cadence Наука поткожен игла се прецизно изработени и дизајнирани да обезбедат строго придржување со U. S. Владата спецификација GG-N-196. Поени се машина земјата да се постигне униформа острина.Прецизност мелење, микро-мушка џет експлозија, и ултразвукови чистење осигура слобода од burrs и остатоци.Сите игла канила се фабрикувани од типот 304 од не ' рѓосувачки челик цевки кои мора да ги помине нашата ригорозни inplant контрола на квалитет пред да прифаќање и употреба.Стандард луер центри во согласност со луер коси спецификации ISO 594.

За производот

Купувачите избираат и