• Свеж
Adamas-Бета Шприц Филтри Најлон Мембрана 25мм Дијаметар 0.22 µm Големината на Порите Кутија од 100

Adamas-Бета Шприц Филтри Најлон Мембрана 25мм Дијаметар 0.22 µm Големината на Порите Кутија од 100

DEN 1079.76

Од стока
Достапно.

ФУНКЦИЈА - Шприц филтер дијаметар 25мм, големината на порите 0.22 хм, 100pcs.ХИДРОФИЛНА МЕМБРАНА - Најлон е хидрофилна мембрана и исклучително чисти и силна мембрана со многу ниска extractable нивоа.Тоа е добро 'вреден работник' мембрана избор каде кисела примероци не се вклучени.ВИСОК THROUGHPUTS - Единствен отворот структура на филтер најлон мембрана нуди висок валкани вчитување капацитет, повисока преку-става и поголем проток.НЕМА ТЕЧЕЊЕ - Ние ги користиме премиум богородица полипропилен домување и заварени со висок квалитет мембрана, па можете да бидете сигурни дека вашиот филтер ќе ги никогаш не излегуваат во јавноста примерок растворувач.АПЛИКАЦИИ - Ткивни култури медиуми подготовка, филтрација и појаснување на биолошките течности,Сондата решенија,Протеини и ензим filtrations,Хибридизација buffers.Ние ги користиме премиум богородица полипропилен домување и заварени со висок квалитет мембрана, па можете да бидете сигурни дека вашиот филтер ќе ги никогаш не излегуваат во јавноста примерок растворувач.Се користи во општите лабораторија филтрација; Појаснување или стерилизација на течност; Ткиво Култура медиуми.Најлон шприц филтер најчесто се користи за општи лабораторија филтрација, и филтрација на HPLC примероци пред да инјекција.Тоа е уште да се направи beautification изглед на општите шприц филтри основа и содржат висок квалитет мембрана материјали да се направи вашиот експеримент перформанси посовршен.Најлон може да се sterilized од autoclaving at120°C, гама зрачење, или етилен оксид.Различни дијаметри и пора големини за да ги задоволат повеќето воден примерок филтрација потреби.

За производот

Купувачите избираат и