• Свеж
Lixit Широк Устата BPA-Free Кафез Шишиња со Вода за Зајаци, Ferrets, Гвинеја Свињи, Стаорци, Chinchillas, Хрчаци, Глувци, Hedgehogs, Gerbils и Други Мали Животни.

Lixit Широк Устата BPA-Free Кафез Шишиња со Вода за Зајаци, Ferrets, Гвинеја Свињи, Стаорци, Chinchillas, Хрчаци,

DEN 215.76

Од стока
Достапно.

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : широк устата серија е на врвот на линијата Lixit шише за вода.Тоа е дизајнирана од земјата нагоре за да биде најдобар квалитет и најдолго трае шише во нашата линија.Има дебел високо квалитетен шише за вода што е BPA free и временските отпорни.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : 16oz На шишето е дизајнирано за Џуџе Зајаци, Ferrets, Гвинеја Свињи и други мали животни.Шишето е времето отпорни и може да се користи во отворено средини.Не се сите мали животни треба истата количина на вода.За 16oz ние користиме 3/8 инчи цевка која е доволно голем за да се приспособат на вода за потребите на домашните миленици што е наведено погоре.ВАКУУМ ПЕЧАТ : Lixit шишиња работа со формирање на вакуум да се одржи на вода во внатрешноста.Важно е да се пополни шише сите на пат кон врвот и да се обезбеди капа е на тесни за да се спречи протекување.Некои капе кога шишето е првиот предадени е нормално.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : На lixit широк устата шишиња се дизајнирани со голем отвор за да се овозможи лесен пристап во внатрешноста за чистење.Отворањето е доволно голем да се приспособат на шишенце со четка и е лесно да се рефил со вода.КВАЛИТЕТНИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : Нашата цевки се изработени од истиот 304 одделение од нерѓосувачки челик во подготовка на храна.Ние полски нашата цевки додека тие имаат ист сатенски финиш, што се наоѓа во квалитетот есцајг.Секоја цевка е страна coned на крајот да се осигура дека таа има мазна совет кој нема да им наштети на вашето домашно милениче.На Lixit радикални голтки шишиња функција екстра-широк усти да им помогне на поедноставување на полнење и чистење.Широко устата, исто така ви овозможува да додадете мраз да им понуди на вашите мали домашни миленичиња свежа, студена вода на топли денови, што ја поттикнува потрошувачката на вода да помогне да се спречи дехидратација.Карактеристики 2 Нерѓосувачки челик топки во внатрешноста на ' рѓа-доказ нерѓосувачки челик пиење цевка за да се помогне да се минимизира drips и натопени постелнина.16 оз големина е идеален за гвинеја свињи.Вклучува жица виси хардвер.

За производот

Купувачите избираат и