• Свеж
Lizano Салса Сос, костарика, 280 мл/9 оз.

Lizano Салса Сос, костарика, 280 мл/9 оз.

DEN 383.76

Од стока
Достапно.

Има прекрасен вкус на сопствената.Омилена condiment за шпански јадења.Увезени од Коста Рика.Совршена како корпорации или подарок кошница објект.Фудбалскиот Lizano на costa Rican омилени уште од 1920 додадете некои costa Rican вкус вашиот табела фудбалскиот Lizano е еден од нашите најпопуларни costa Rican сосови.Се користи само за сè, фудбалскиот Lizano обезбедува малку сладок вкус со само навестување на "возбуда" до сите на вашите омилени јадења.Во коста Рика, фудбалскиот Lizano се користи само за сè, и штом еднаш сте се обиделе, само не може да се добие доволно од него.Тоа е рангирана на топлина скала на 1-обезбедување на кора од лимон без горење вашиот јазик.Ако сте биле да се костарика, вие веќе го знаеме зависност квалитетот на овој познат condiment.Фудбалскиот Lizano е број еден бара за увоз од коста Рика.Ако сеуште не сте имале задоволство, еден обидете се и ќе знаете зошто ова е condiment што е задолжително за секој табела.

За производот

Купувачите избираат и