• Свеж
Мартин 7JEMS Quadraflex Ракав, Термопластични Гума, Инчен, 4.344 OD, 2.188 Должина

Мартин 7JEMS Quadraflex Ракав, Термопластични Гума, Инчен, 4.344 OD, 2.188 Должина

DEN 480.00

Од стока
Достапно.

750 инчен,Складирање Димензија Висина : 2.Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, escalators за земјоделство, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу другите.750 инчен,Тежина : 0.Мартин обезбедува алатки кои ги исполнуваат Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), Националната Aerospace Стандард (NAS), и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди.Мартин Quadra-Flex спојки се погодни за апликации кои бараат torsional флексибилност и способност да го издржат шок товари и вибрации, вклучувајќи компресори, компресори, транспортери, dredges, задолжени за хранење телиња, генератори, мелници, и притиска, меѓу другите.За користење со одредени Мартин страната видови (J тип прирабници во случај на JEM и JEMS тип на ракавите, и сите прирабница видови во случај на ЕМ тип ракави) во Quadra-Flex серија флексибилни цевки собранија (се продава одделно).Тоа се прави на термопластични гума за отпорност на масло и температурата на работа опсег од -50 до 275 степени F (-46 да се 135 степени C).Флексибилни спојки се користат да се поврзат две ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се пренесе ротациона моќ, познат како вртежен момент, од една окното на други.Мартин Затегнувачки & Cid произведува моќ на трансмисија и пренесување на производи.Термопластични гума за отпорност на масло и повисоки температури.56 Фунти,Складирање Димензии Ширина : 4.На три начина : еден-парче цврст (Тип JEM), еден-парче сплит (Тип JEMS), и две-парче подели со метална задржувајќи прстен (Тип I) за апликации каде заедно шахтите тешко да се одвои.Оперативни температури се движат од -50 до 275 степени F (-46 да се 135 степени C).

За производот

Купувачите избираат и