• Свеж
Стрелка Тешки Riveter Комплет, Професионални Поп Занитвам Пиштол со Избрани 120 Заковки

Стрелка Тешки Riveter Комплет, Професионални Поп Занитвам Пиштол со Избрани 120 Заковки

DEN 503.76

Од стока
Достапно.

Дизајнирани да работат со 3/32 во.да 5/32 во.Кол заковки за општа намена занитвам работни места.Продолжен носот прави олеснуваат работата во тешко да се постигне места што го прави одлична алатка за општа намена занитвам задачи, како што се gutters, мебел и платно работи.Прирачник riveter обезбедува преносни прицврстување : вклучува 4 меѓусебно глави, така што ќе имаат се што ви треба да започне возбудлив.Не се препорачува за употреба со 3/16 во.(5mm) Кол сите челични навртки; нерѓосувачки челик заковки не се за употреба со рачен занитвам tools.Широка примена : Метални работа, Олук, Автомобилската и други заеднички проекти без разлика Дали сте почетник или искусен riveter, овој пиштол ќе се постигне вашите потреби.Стрелките RH200 S е голем сите-цел занитвам алатка за двете професионални и DIY занитвам апликации.Продолжениот јазол дизајн помага со тесни агол или кога малку повеќе се постигне е потребна во работата област.На RH200 S, исто така, има цврсти и трајни челична конструкција, пролет натоварени рачки,мек винил рака костец, 4 различни големината на носот парчиња, носот промена клуч, и удобна рачка за заклучување за лесни за складирање.

За производот

Купувачите избираат и