• Свеж
Занитвам Орев Алатка, GIANTISAN 16 Rivnut Алатка за Полнење со 12 Метрички и SAE Mandrels, Nutsert Занитвам Алатка Сет со 120Pcs Избрани Rivnuts, Навој Вметнете Рака Riveter со Солиден за Носење

Занитвам Орев Алатка, GIANTISAN 16 Rivnut Алатка за Полнење со 12 Метрички и SAE Mandrels, Nutsert Занитвам

DEN 1919.76

Од стока
Достапно.

Одличен Дизајн-На Giantisan 16" ново произведени занитвам орев алатка е интеграција на неколку најновите дизајн концепти - едноставен за користење, напор, енергија, висока сигурност и comfortability на ергономски дизајн.Неговиот дизајн и долга рака ви овозможи да се спаси 50% напор отколку нормално занитвам алатка и искуство повеќе удобен начин на работа.Силни И Издржливи-На Giantisan 16" занитвам орев алатка е направен од дебела јаглероден челик со топлина третираат, и црна phosphating завршувањето штити од корозија.У пресек на носачот е на висока сигурност за да се спречи добивање искривен.Со дизајнирана структура и тешки materiels тоа е цврсти и издржливи доволно за долг живот перформанси.Разни Use-Case Сценарија-Тоа обезбеди професионална решение за сите видови на возбудлив случаи како метална плоча, пластични парче, возбудлив дрво, велосипед прилози, автомобил додатоци, мебел, украси и сл.Додаток И големина на Пакување - Таа дојде со 12pcs меѓусебно mandrel делови М3, М4, М5, M6, М8, M10, М12, 10-24 , 1/4-20, 3/8-16, 5/16-18, 1/2-13. Секој mandrel е со 10 парчиња nutserts.Еден корисен spanner.Еден солиден за носење на добро складирање и организирање на алатка и сите додатоци.Ве молиме да се напомене дека М8 mandrel е веќе инсталиран на алатката.Гаранција И Сервис - Incase не сте задоволни со овој производ за било која причина, или имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме подготвени да услуга, можете во секое време. 1 x 16"Рака Занитвам Орев Алатка. 7 x Метрички и 5 x SAE Mandrels. 120 x Занитвам Ореви. 1 x Разноврсна Spanner. 1 x Солиден Алатка Случај.GIANTISAN постојано дава повеќе иновативни, посилни и исклучителна алатки за подобрување на нашиот свет.GIANTISAN се состои од зборот Гигант и Занатски, верувајќи во тоа дека секој може да биде гигант на уметничките со правото алатки за да им овозможат на себе.За GT607. 16" ново произведени занитвам орев алатка е интеграција на неколку најновите дизајн концепти - едноставен за користење, напор, енергија, висока сигурност и comfortability на ергономски дизајн.Неговиот дизајн и долга рака ви овозможи да се спаси 50% напор отколку нормално занитвам орев алатка и искуство повеќе удобен начин на работа.ПРОИЗВОД ВКЛУЧУВА : . 1 x 16"Рака Занитвам Орев Tool7 x Метрички и 5 x SAE Mandrels120 x Занитвам Nuts1 x Разноврсна Spanner1 x Солиден Алатка Случај.ТОПЛО СОВЕТИ : .Алатката е способен преку поставување на мали rivnut како М3,М4 и 10-24 итн.При поставувањето на мали rivnut, ве молиме да аплицирате помалку енергија на рачки и грбот на алатката не треба да дојде многу блиску еден до друг, или на мали mandrel може да бидат оштетени.Ве молиме да се напомене дека М8 mandrel се веќе инсталиран на алатката, па мала кутија на М8 е празен.

За производот

Купувачите избираат и