• Свеж
ARES 70417 - Тешки Занитвам Пиштол - Вклучува Хром Молибден Посебен Профил Млазницата - Работи со Алуминиум, Челик и Нерѓосувачки Челик Заковки - за Употреба на Лист Алум?

ARES 70417 - Тешки Занитвам Пиштол - Вклучува Хром Молибден Посебен Профил Млазницата - Работи со Алуминиум,

DEN 1838.40

Од стока
Достапно.

СЕТ ВКЛУЧУВА : Нашите Индустриски Занитвам Пиштол доаѓа со услуга клуч и следниве носот парчиња : 3.2 mm (1/8"), 4.0 mm (5/32"), 4.8 мм (3/16") и 6.4 милиметри (1/4").ДИЗАЈН РАЗМИСЛУВАЊА : на Оваа страна riveter карактеристики на алуминиумски тело, висок степен на легиран челик вилици, и двојно се справи со лагери, па тоа е тешко доволно да траат цел живот.Таа дури има завртка-на носителот фаќа и содржи занитвам произлегува како тие се исфрлена, додека ергономски дизајниран, cushioned не се лизга рачки спречи рака замор за време на продолжена употреба.АПЛИКАЦИИ : Ова квалитет рака riveter може да се користи со алуминиум, челик, и нерѓосувачки челик заковки да безбедно се приклучат заедно широк спектар на материјали, вклучувајќи лист алуминиум, челик, пластика и винил.Тоа, исто така, вклучува Хром Молибден посебен профил млазницата за структурни заковки до 6.4 милиметри, па можете да ги преземат за големи работи.СИГУРЕН ЕФЕКТИВНИ, ЕФИКАСНИ : Корисниците доверба ARES да бидат Квалитетни Алатки.Што се поддржани од страна на нашите Перформанси Уверување Ограничен Доживотна Гаранција.Ако имате било какви проблеми со вашиот ARES Индустриски Занитвам Пиштол, едноставно контакт со сервисот за проблеми им помогне на, делови, замена или враќање на средствата.ASPCA БИЗНИС АМБАСАДОРОТ : Ние сме горди да се биде дел од ASPCA Бизнис Амбасадорот Програма.Ако имате домашно милениче, ќе сфатат дека се повеќе од домашно милениче, тие се дел од семејството.Со вашата поддршка, ние сме горди да им помогне на оваа голема организација.

За производот

Купувачите избираат и