• Свеж
Силиконски Рерна Mitts, Hummer Канџи Отпорни на Топлина Тенџере Носители Рерна Ракавици Малку Mitts за Печење на Скара Бразилецот Пица Микробранова Инстант Тенџере, Црвен?

Силиконски Рерна Mitts, Hummer Канџи Отпорни на Топлина Тенџере Носители Рерна Ракавици Малку Mitts за Печење

DEN 449.52

Од стока
Достапно.

Силиконски potholders Обликувани како црвена hummer ноктот, креативен дизајн, многу симпатична и лесно да се чисти со рака-миење или машина за перење.Овие hummer ноктот рерна мит се направени од топлина-отпорни силикони, ги исполнува ФДУ стандардите на безбедност на храната.Висока температура отпорни на силиконски можат да го издржат температури од -40°C до 230°C. Професионални силиконска тава носителот ќе одговараат на секој готвач или да се готви.Со овој Hummer Канџи Тенџере Pinchers греење ракавици, можете лесно може да се справи со двете топло и ладно, ви дава цврст стисок и заштитува вашите раце.Mitts гнездо внатре едни со други за лесно складирање, флексибилни, удобно и лесно да се носат.Вклучени се hummer ноктот две тенџере носители, корисни како жешка лажица носителот или се движат со топла trivet да се заштитите рацете од топла садови, капаци и рачки.На Отпорни рерна Ракавици Топлина се голема кујна додатоци и е потребно.Тоа всушност се реши проблемот со тоа што избегнување на рацете изгорени од тенџере или нешто топло.Со дизајн на antiskid, може да се справи со лизгава предмети цврсто, овој силен duo се крајната кујна додатоци.版权图片,盗用必究.Силиконски Hummer Ноктот Ракавици Ова е водоотпорен и многу отпорни на топлина, кој може да се спречи вашето и на вашиот familys раце од се изгорени, смрзнатини или soiled.Тоа може да се користи во микробранова печка, жешко тенџере или топла плоча.Е најдобар рака guard во кујната!.Со овој Hummer Канџи ракавица, можете лесно може да се справи со двете топло и ладно, ви дава цврст стисок и заштитува вашите раце.

За производот

Name:
Lobster Tongs Insulated Gloves Material

Купувачите избираат и