• Свеж
Shimano Baitrunner 6000 ОК Океанија врти риболов ролна BTR6000OC

Shimano Baitrunner 6000 ОК Океанија врти риболов ролна BTR6000OC

DEN 3839.76

Од стока
Достапно.

Превземете : Реверзибилна, Cid : 4.8 : 1. Линија капацитет моно lb/yds : 10/300,12/265,16/170, Линија капацитет Power Pro кг/yds : 30/245,50/210,65/130. Тежина : 19.2 унца.линија превземете по чудак : 35 инчи.Лагери : 3 S ARB, dragforce : 20 кг.На Shimano Baitrunner ОК врти репортажите се saltwater риболов репортажите направени со XT-7 изградба.Тие се издржливи и да се одржи за било saltwater риболов експедиции.Овие ленти се baitrunner функција за телевизија мамка употреба.Долгогодишниот кралот на живи мамки се врти ленти, на Shimano Baitrunner продолжува да се подобри со секој нов модел.На Baitrunner функција ви овозможува да freespool со кауција затворени, вработување на прилагодливи средно влечете; а тоа може да се превртува исклучување моментално кога ќе се подготвени да го поставите на јадицата и да се донесат на рибите во.На XT-7 графит рамка и роторот обезбеди исклучителни сила и цврстина, додека намалување на телесната тежина.Други средства вклучуваат Дуна-Биланс на роторот контрола, ладно фалсификувани алуминиум гајтанот на преголеми моќ ролери, Погон Линија систем за Управување со течност се Вози 2 gearing систем, Супер Затка II анти-обратна систем, Директна Вози Механизам, и Varispeed Осцилација систем.

За производот

Купувачите избираат и