• Свеж
Рен Корен, Sauget, 8 унци (се Продава од Тежината). Одлично за Садење, Леќата или Сосови. Вкус задоволство.

Рен Корен, Sauget, 8 унци (се Продава од Тежината). Одлично за Садење, Леќата или Сосови. Вкус задоволство.

DEN 203.76

Од стока
Достапно.

Супер свежи.Само се берат.Непобедлива, scintillating вкус.Се одгледува во нашата Рен Градина.Директно од нашата Фарма за Вас.НЕ ГМО, Без Хемикалии или Додатоци.Земјата Крик ДОО Бренд (Нашата Регистрирана трговска Марка).Ние сме единствениот снабдувач на овој бренд.Земјата Крик ДОО Бренд на Домашните Рен.Супер свежи.Само се берат.Непобедлива, scintillating вкус.Откако оваа фабрика е основана, тоа ќе произведува огромни приноси на свежо рен дека ќе зачин до широк спектар на јадења.И тоа е повеќегодишни, па може да се планираат на поголем и подобар култури секоја година.Може да се собере во рана пролет штом круна станува зелена, но корените се задржи и по неколку месеци, и може да се берат додека за доцна есен.Ладно-харди.Авто-pollinating.Готвачи користат термините "рен" или "подготвени рен" да се однесуваат на рендан корен од рен растенијата се меша со оцет.Подготвени рен е бела до крем-беж боја.Тоа ќе го задржи со месеци ладилник но на крајот ќе потемни, што укажува на тоа е губење на вкус и треба да биде заменет.Листовите на растението, додека се јаде, не се јаде, и се реферирани со "рен зелените", кои имаат вкус сличен на оној на корените.

За производот

Купувачите избираат и