• Свеж
Рен во Прав | Топло, Зачинета во Прав | Одлична за Uncooked Сосови 4 мл.

Рен во Прав | Топло, Зачинета во Прав | Одлична за Uncooked Сосови 4 мл.

DEN 97.68

Од стока
Достапно.

Ние се нашата премиум рен од експерт лозарите во Илиноис, а потоа ние пакет на свежо овошје и земјата корен за вашиот автентични дегустација wasabi, сосови или риба натопи.Рен Корен во Прав е суштествена состојка на Источно-Европската кујна.Рен Корен во Прав е исто така познат како Meerrettich или море ротквица, а се користи во рецепти како uncooked сосови, суши, wasabi или печени на туна со рен.Луто, остар и топла најдобро го опишува Рен Корен во Прав.Заедно со Ротквица и Parsnip, овие се најмногу ценети корени во Источно-Европската кујна. 100% PURE - Ние никогаш не ги додадете конзерванси или спојници за нашите зачини : 100% ЗАДОВОЛСТВО - Сите Бурма Зачин производи доаѓаат со 100% пари гаранција за враќање.Нашите производи се рачно спакувани во нашиот гурмански spice shop; не во една фабрика.Нашата атрактивна resealable торба и ја задржува содржината свежи и добар вкус.Можеби имате убави сеќавања на вашиот пат во Yucatan во Мексико.Маите омилени комбинација на топлина на chilis со династијата на цитрус.Сподели со твоите пријатели совршен Cochinita Pibil или Sopa де Лима и да им покаже на најдобрите на вашите откритија.Дали се сеќавате дека посета на Тајланд?Земја полна со неверојатна храна, вкусови и мириси, каде што имаше дека неверојатни Км Tum и видов за прв пат на менито зборот Саи Med Ма Muang?Сте се обиделе тоа и падна во љубов со неа.Секако, тоа е подолго време, бидејќи тоа патување, но со нашата зачини и рецепт, можете да го пресоздаде тој момент дома.Сподели со твоите пријатели малку на оваа држава и на магијата на добра храна.Кога ќе се готви нешто егзотично, зачинета и вкусни, што сакате тоа да вкус начинот на неговото треба да вкус.Ова не бара замени и нема компромиси.Бурма зачин е основана од страна на две дома готвачи кои не секогаш се најде одличен квалитет, автентични егзотични зачини потребно да се направи интернационални јадења вкус токму како што го прават во нивните матични земји.Ние дизајниравме различни големини на контејнери за нашите егзотични производи.Ќе се најде од 1 мл до 80 мл шишиња, пошта и тегли внимателно дизајнирани да се задржи на арома и вкус на вашиот свежи зачини.не се решат за заменици, се готви со автентични состојки.Со автентични зачини!.Ние навистина се грижат за квалитет и задоволство.Ако не сте 100% задоволни со нашиот производ, ги споделите со нас и ние ќе се грижи за тоа.Ние сакаме да се направи вашите оброци и состаноци во лондон.Во Бурма Зачин ќе се најде на повеќето егзотични зачини.Сите наши мириси се пакуваат во ФДУ регистрирани храна производство на објектот се наоѓа во САД.

За производот

Купувачите избираат и