• Свеж
Viagrow V724400-100 V7244 Расте Кеси, 1 Галон 100 Пак, Црна и Бела

Viagrow V724400-100 V7244 Расте Кеси, 1 Галон 100 Пак, Црна и Бела

DEN 311.76

Од стока
Достапно.

Дебели, трајни изградба.Ниска цена алтернатива за пластични бебе соба или керамички садови.Се користи од страна на комерцијални стакленички лозарите за наводнување капка по капка или на врвот на храна апликации.Црна Внатрешни работи и Бел Екстериер за супериорни перформанси, како одраз на светлината назад кон вашата градина. ***Ве молиме имајте во предвид дека нашите садови се мери во трговијата литри.Трговија галон е термин кој се користи за означување на големини на стандардот на растенијата контејнери во хортикултурно индустрии.Трговија галон е еднаков на околу . 71 U. S. литри течност. ***.Големина на : 1 Галон 100 Пакет Viagrow Расадник Расте Кеси се Bisphenol-A (BPA) слободна и безбедна храна, што ги прави идеални за одгледување на овошје и зеленчук.Расте чанти се направени со 4 мили пластика што ги прави супер силни и издржливи.Расте Кеси Бел екстериер одразува светлината, одржување на коренот област постудена од редовни садови.Расте кесички се направени од 100% чиста девица пластика и да дојде со пред-удирани со тупаници страна и на дното на мозоци дупки за одлична дренажа и аерација!.

За производот

Купувачите избираат и