• Свеж
Силен Шепа Куче Чешлање Гребло | Dematting Милениче Чешел со Двојно-Еднострани Нерѓосувачки Челик Заоблени Заби. Safe Алатка за Detangling, Чистење, & Deshedding Сите Типови Коса. Ер?

Силен Шепа Куче Чешлање Гребло | Dematting Милениче Чешел со Двојно-Еднострани Нерѓосувачки Челик Заоблени Заби.

DEN 287.76

Од стока
Достапно.

Фрустрација Слободни Detangling : Ние дизајниран нашите гребло со 2-во-1 двојно-еднострани чешел за брзо и лесно чешлање на сите типови коса.Користете широк 9 заб страна за dematting и untangling, и на 17 заб страна за чистење и deshedding!Сите заби се заоблени, кои ги направи безбедно и нежна, но ефикасна во продорен вашето куче е капут.Професионална Одделение Чешлање Право Дома : стручните лица препорачуваат редовно миење на забите да се отстрани вашето куче е мртов undercoat и да се подобри циркулацијата во вашата куче на кожата.Со Силни Шепа е двојно-еднострани чешел, чешлање дома никогаш не беше полесно!.Удобноста за Вас и Вашето Куче : Силни Шепа е чешел карактеристики мека зафат ергономски рачка, како и вграден во палец одмор!Што го прави вашиот дом подготвува седниците дури и поудобно.Изградена Минатата : кучето чешлање гребло е направен со лесно да се чисти, 100% од нерѓосувачки челик заби.Тоа го прави силен Силен и се грижи, тоа нема да рѓа или бојата.Роден во САД : со седиште во Rochester, NY - тоа е токму тука, во САД, каде ние дизајн и тестирање на сите од нашата продавница.Нашата мисија е да се изгради висок квалитет куче производи кои овозможуваат бескрајни авантури за вас и вашиот четири нозе семејство.Боја : Портокал.

За производот

Купувачите избираат и