• Свеж
Nooelec ОДИ Времето Сателитска Мрежа Антена - 21dBi Параболична Антена w/ 1.7 GHz Центар Фреквенција, 200MHz+ пропусен Опсег, LMR400 се Хранат Кабел со SMA Машки Конектор, Хардвер Мон?

Nooelec ОДИ Времето Сателитска Мрежа Антена - 21dBi Параболична Антена w/ 1.7 GHz Центар Фреквенција, 200MHz+

DEN 2638.80

Од стока
Достапно.

Оваа 21d Bi антената е наменета за висок стекнат L-band апликации каде што таа е стабилна.Центарот фреквенција е 1.75 GHz, и пропусен опсег е 200 MHz или поголема.Ова опфаќа многу популарни времето сателитски апликации и соѕвездијата.Може да бидат распоредени за двете линеарно и кружно поларизирана сигнали (RHCP и LHCP).Софтверот е потребен за декодирање на слики.Тековната опции се ниту слободни Linux-базиран decoders или платени верзија на XRIT Декодер за Windows (лиценца НЕ е вклучена во овој пакет!).Виртуелна машина може да се користи за Linux, наместо на самостоен Линукс компјутер или Малина Пи, ако приоритетни.Целосна 2 годишна гаранција директно преку Nooelec!.

За производот

Купувачите избираат и