• Свеж
Вагнер е 62008 Западен Регионален Мешавина Дива Птица Храна, 20 Фунти Торба

Вагнер е 62008 Западен Регионален Мешавина Дива Птица Храна, 20 Фунти Торба

DEN 263.76

Од стока
Достапно.

Исто така, ставете ја во една локација, така што ќе може да уживате во гледањето на активностите на вашиот пернат пријатели.Помеша со црно масло од сончоглед, шарени сончогледово семе, шафран семе и други одберете житарици, тоа е сигурно да се погоди на фидер.Птици гнездо од крајот на зимата преку крајот на летото и во текот на овие месеци не постои изобилство на природна храна, така што тие не се потребни дополнителни храна за одгледување и подигнување на нивните млади.Направен во САД.Чувајте вашиот птица семе покачена на полица на ладно, суво место.Тоа е многу популарна со голем број на видови и е лесно да се хранат во различни фидер стилови.Содржи семе дека земјите од Западен songbirds желба вклучувајќи сончоглед и шафран.Исто така специјалност мешавини, како што се Wagners Кардинал Мешавина или Finches Врховен суд, ќе се привлечат специфични птици.Покрај тоа, постојат и две семиња, кои верверички не ми се допаѓа шафран и nyjer семе.Изборен метод е да се обезбеди верверички со своите снабдување на храна далеку од птица фидер област.Wagners има меша дека ќе го привлече видови сакате и ќе ги собере сите буџет.Разбиена пченка работи убаво.Птици имаат висок метаболизам и треба постојано да јадат.Највисок квалитет на зрна се користат во меша.Вагнер е Западен Регионален Мешавина ќе привлече повеќе од songbirds сакате да видите нудејќи им повеќе на семето дворот птици во вашата област да се погледне за.Бидете сигурни дека тоа е исклучена или цврсто запечатени во оригинална пакет или во некој контејнер за складирање.Ќе бидете изненадени од видовите диви птици кои ќе ја привлечат.Chickadees, Finches и Сина Jays ќе се чести посетители на вашиот двор.Верверички се заеднички проблем на птица задолжени за хранење телиња.Да, птици треба храната година, па затоа е најдобро да се задржи птица задолжени за хранење телиња целосна целата година.Бидете сигурни дека ќе имаат право птица храна за да се привлечат специфични птици.Оваа смеса добро функционира во сите видови на задолжени за хранење телиња, нудејќи им на вашите дворот птици поголема количина на семе тие уживаат, ќе бидат наградени со различни видови на songbirds дека ќе се дојде до вашиот задолжени за хранење телиња.Сончогледот е голем семе дека многу видови љубов.Wagners мешавини обезбеди широк избор на семе избори кои ќе привлекуваат најголем број на птици да дворот фидер.Birdseed со помалку мило и пченка нема да привлечат што е можно повеќе cowbirds, grackles и сколовранците ако би сакале да не ги види овие птици.Важно е дека складирање локација има добра циркулацијата на воздух и е подалеку од директна сончева светлина или извор на топлина.Му верувате на вашиот двор птици на експерти на Вагнер е.Треба да се избегне складирање на вашите птица семе на цемент подот, бидејќи влагата од подот може да бидат пренесени на семе.

За производот

Купувачите избираат и