• Свеж
СП Бел-Уметност Комунални Торби; 4 мили Дебели, x 10W во 12. Ж, Транспарентен Полиетилен (Пакување од 100) (H13178-1012)

СП Бел-Уметност Комунални Торби; 4 мили Дебели, x 10W во 12. Ж, Транспарентен Полиетилен (Пакување од 100) (H13178-1012)

DEN 975.60

Од стока
Достапно.

Еднократно, транспарентни полиетилен изградба и не autoclavable.Идеален за широк спектар на потреби : за превозот, чувањето и особено како примерок кеси.Во тешка категорија кеси се 0.1016 mm (0.004") дебела.Земја на потекло : сад.Јасно Комунални Кеси, (кутија од 100) Полиетилен 10 x 12" Обновливи, транспарентни полиетиленски кеси се идеални за превозот или складирањето и се особено корисни како примерок кеси.Не Autoclavable.Латекс слободни.одобрен материјал.H13176 лесни кеси се 0.038 mm (1.5 мили) дебели, спакувани 100 кутија, 15 кутии по случај .H13178 тешка категорија кеси се 0.1016 mm (4 мили) дебели, спакувани 100 кутија, 10 кутии по случај.Цел од страна на комплетен каталог број и големина код.Други големини се на располагање, повик за цитат.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Еднократно, транспарентни полиетиленски кеси се идеални за превозот или складирањето и се особено корисни како примерок кеси.Не Autoclavable.Латекс слободни.H13176 лесни кеси се 0.038 mm (1.5 ml), дебела, H13178 тешка категорија кеси се 0.1016 mm (4ml) дебела.

За производот

Купувачите избираат и