• Свеж
Adamas-Бета 25Pcs Лабораторија Стерилни Хомогена Торба, Blender Торба, 20×30cm/7.87×11.81 во 400ml Капацитет

Adamas-Бета 25Pcs Лабораторија Стерилни Хомогена Торба, Blender Торба, 20×30cm/7.87×11.81 во 400ml Капацитет

DEN 712.56

Од стока
Достапно.

Големина 20 x 30cm/7.87×11.81 во, Капацитет 400ml.Материјалот е LDPE (ниска густина полиетилен), отпорни на : УВ ултравиолетовите зраци, зрачење и разни детергенти. 100% користење на гама зраци стерилизирање и формирање на процесот 220-245°C висока температура aseptic обработка, гарантира точноста на анализата на резултатите.Целиот процес е произведен во 300,005-ниво стерилни чисти работилница, на готовиот производ е sterilized од страна на зрачење за да се обезбеди сигурни и безбедни производи.Главно се користи во лабораториски примероци, земање на примероци, биомедицински и фармацевтски истражувања, квалитет на тестирање (QA/AC), прехранбената индустрија апликации, и клиничките и ветеринарни лекови.Спецификации Големина : 20×30cm Materiel : полиетилен Карактеристики езера, не-токсични, без мирис, еколошки, јасна Овој производ е зрачење-sterilized примерок контејнер кој гарантира точноста на анализата на резултатите -100°C до +80°C, може да биде загреана во вода бања или замрзнати во замрзнати средина Главно се користи во лабораториски примероци, земање на примероци, биомедицински и фармацевтски истражувања, квалитет на тестирање (QA/AC), прехранбената индустрија апликации, и клиничките и ветеринарни лекови.

За производот

Купувачите избираат и