• Свеж
Премиер-Линија 9062433 Превоз Завртки, 1/4 во.-20 X 3 во., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 50-Пакет

Премиер-Линија 9062433 Превоз Завртки, 1/4 во.-20 X 3 во., Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, 50-Пакет

DEN 921.36

Од стока
Достапно.

Големина : 1/4 инчи-20 X 3 инчи.Карактеристики мазна заоблени глава наспроти стандард хексадецимален главата.Плоштад рамо овозможува орев да бидат построги или да се олабави.Често се користи во случаи каде испакнати гром главата може да предизвика повреда.Ореви и подлошки не се вклучени, се обезбеди подлошки и ореви се исти дијаметар.Превоз завртки функција малку заоблени глава и не се изложени остри рабови кога целосно се поставуваат.Поради таа причина, тие често се користат кога повеќе естетски изглед е саканиот.Тие се најчесто се користи на доковите и на игралиште опрема или во случаи каде што тоа може да биде тешко да се стигне до топ главата со алатка.На плоштадот рамо на превоз завртки помогне да се одржи во место додека орев се поставуваат.

За производот

Купувачите избираат и