• Свеж
Propper Мажите I. C. E. Долг Ракав Перформанси Поло Маица

Propper Мажите I. C. E. Долг Ракав Перформанси Поло Маица

DEN 696.00

Од стока
Достапно.

94% Полиестер, 6% Spandex.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.Исчезнат-, смалуваат - и навремено-отпорни.Напредни, влага-wicking ткаенина суши 125% побрзо од памук, 30% побрзо од традиционалните полиестер.Скриени јака копчиња.Микрофон клип на рамената.Две-канал пенкало в џеб.Gusseted дише мрежа underarm.Микрофон/ " очила со клип. 6.8 оз 94% полиестер / 6% spandex блокирам.Напредни wicking суши 125% побрзо од памук 30% побрзо од традиционалните полиестер.Незабележано се намали и навремено.Скриени јака останува.Должина на продолжена за tucking.Gusseted мрежа underarm.На Propper I. C. E. Мажите перформанси поло долг ракав е дизајниран да ти чува ладно, суво и удобно на работа.Иновативни wicking технологија е изграден директно во ткаенина, помагајќи сува 125% побрзо од памук и 30% побрзо од полиестер.Дише мрежа underarms ви помогне во одржување на професионален изглед во потоплите времето.Останатите карактеристики вклучуваат сокриени јака останува и две рамо Микрофон клипови и очила за сонце клип во близина на копчиња.На Propper I. C. E. Mens Долг Ракав Перформанси Поло е дизајниран да ти чува ладно, суво и удобно на работа.Иновативни wicking технологија е изграден директно во ткаенина, помагајќи сува 125% побрзо од памук и 30% побрзо од полиестер.Дише мрежа underarms ви помогне во одржување на професионален изглед во потоплите времето.Останатите карактеристики вклучуваат сокриени јака останува и две рамо микрофон клипови и очила за сонце клип во близина на копчиња.

За производот

Купувачите избираат и