• Свеж
YINFUNG Boho Перница Шамс Бела Стандарден Сет на 2 Tassel Дополнителните Pillowcases Matelasse Quilted Текстура Памук Предиво Обоена Мароко Тенка Мека Жакард 20×26

YINFUNG Boho Перница Шамс Бела Стандарден Сет на 2 Tassel Дополнителните Pillowcases Matelasse Quilted Текстура

DEN 455.52

Од стока
Достапно.

100% Памук; Изми Внатре кон Надвор за да се Заштити Tassel.BOHO ПЕРНИЦА ШАМС СТАНДАРД : бела перница шамс стандард 20x26 IN сет од 2(Без Перница Вметнете Вклучени);Лице : 2 слој 100% чешлани памук предиво обоена matelasse;Обратна : 100% Памук Percale.TASSEL ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ ПЕРНИЦА ШАМС : суптилни варијации ткаат текстура matelasse со tufted tassels ќе одат со голем број на decors од земјата куќа на boho шик спалната соба.БЕЛА QUILTED ПЕРНИЦА ШАМС : Овие памук перница шамс се стокмено за долго-траен , а посебно за перење процес го подобрува својот pleasingly мека, другиот рака и опуштено добар изглед.MATELASSE ПЕРНИЦА ШАМС : Подели размавта во средината на грб перница шамс за ставање во перница лесно.Машина перат но може да winkle природно, бидејќи тие се 100% памук,но тие ќе бидат прилично повторно по пеглање, ако тоа е потребно.ТЕКСТУРА ПЕРНИЦА ШАМС : Matelasse ткаенини се исткаени на жакард наѕира.На наѕира се даде на изгледот на рака quilting.Ткаенината е кадифен текстил што се појавува да биде поместена, но всушност нема соочи во рамките на ткаенина.бела перница шамс стандард 20x26 IN сет од 2(Без Перница Вметнете Вклучени);.бела перница шамс кралицата 20x30 IN сет од 2(Без Перница Вметнете Вклучени);.бела перница шамс кралот 20x36 IN сет од 2(Без Перница Вметнете Вклучени);.Лице : Дебела 2 слој 100% чешлани памук предиво обоена matelasse;Обратна : 100% Памук Percale.Нашата 100% памук перница шамс постигнат стандард 100 од OEKO-текст.BCI.

За производот

Купувачите избираат и