• Свеж
3 Пакет Не-Стап Тешки Рерна Облоги Поставени од страна на Скара Магија - Дебели, Отпорни на Топлина Fiberglass Мат - Лесно да се Чистат, се Намали Spills, Заглавени Храна & Исчи

3 Пакет Не-Стап Тешки Рерна Облоги Поставени од страна на Скара Магија - Дебели, Отпорни на Топлина Fiberglass

DEN 383.76

Од стока
Достапно.

Го НАМАЛУВА РЕРНА ИСЧИСТИ ВРЕМЕ : Дали сте користење на гас или електричен шпорет, тави за печење или душеци, храна може да го истури над или меѓу решетки.Овие рерна облоги помогне во заштитата на дното на рерната, па никогаш не ќе мора да се грижите за печени-во храна.ПРЕЦИЗНОСТ ОДГОВАРА НА ВАШАТА ФУРНА : Скара Магија екстра дебели тешки не-стап рерна лагер одговара на повеќето стандардни големина на рерната.Секоја 23 x 16.25 инчи Сепак, тие исто така може да се скрати и да се намали за да ги задоволат вашите точните димензии на рерна, или полагање една од друга за да extand, за совршено се вклопуваат.РЕРНАТА ПОВРШИНАТА 100% НЕ се ДРЖИ РЕРНА МАТ : се Направени од издржлив, отпорни на топлина fiberglass.Скара Магија Рерна Облоги се тефлон обложени може да се користи на двете страни,може да се користи за печење мат, скара мат, пан лагер, & микробранова, до 500°F/260°C , безбедно фаќање на храна и drippings дека ја избрише секоја солза лесно.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО : Можете лесно да ја избрише секоја солза од рецидив храна, spills или сушени на течности, или може да го ставите во машина за миење на садови за брзо и лесно расчистување.Трае со години.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : не навивам, крек, пушат или се ослободува хемикалии.Овие рерна облоги безбедно да се заштити вашата кујна е највредна апаратот без хемикалии, и додека трошат без енергија.Скара Магија Рерна Облоги се 100% BPA и PFOA Слободни.Е-книга Вклучени!Научете совети, трикови и повеќе со слободен упатство за корисникот книга (линк испратени по купувањето).

За производот

Купувачите избираат и