• Свеж
Booque Долина Флорални Чиста Завеси, 84 инчи Долго Род Џеб Домот, Бели Цвеќиња Везени Прозорец Drapes Чипка Работ на Прозорецот Газа за Дневна Соба, Спална соба 2 Панел W52 x L8

Booque Долина Флорални Чиста Завеси, 84 инчи Долго Род Џеб Домот, Бели Цвеќиња Везени Прозорец Drapes Чипка

DEN 575.76

Од стока
Достапно.

ПАКЕТ & ГОЛЕМИНА : 2 панели чиста завеси, по пакет.Секој панел е 52" широк и 84" долго кога виси како рамен.Купување завеса чија ширина е 1.5-2 пати поширока од вашиот прозорец ќе се формира убав изглед.ДОМОТ ВЕЗЕНИ ДИЗАЈН : Овој прозорец чиста завеси дизајниран со вез цветни украси и чипка работ, која styly додава на елеганција и модерен изглед на вашиот простор за живеење,Спална соба, дневна соба, детска соба или било кој прозорец.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Ова Voile чиста завеси може да филтер сончева светлина и биланс на светлината ниво помеѓу внатрешна и надворешна.Тоа ви овозможува да уживате во прекрасната глетка надвор од прозорецот и ги спречуваат луѓето да го гледаат вашиот затворен простор директно.EAZY СУСПЕНЗИЈА : Овие полу чиста завеси употреба на прачка џеб изградба, која лесно може да се инсталира на завеса прачки до 3 инч во дијаметар.Идеално одговара за дневна соба, спална соба или секоја соба во вашиот дом.ПЕРЕЊЕ СОВЕТИ : Машина за миење ладно одделно, нежно циклус само, хлор, собори сува ниска, не железо, ниска температура ако е потребно.Овие чиста завеси се направена од висок квалитет 100% Полиестер платно.Мека и confortable на допир.Дизајниран со 3 инчен род џебовите на врвот за лесна инсталација.Овие завеси се мулти-функционални, не само згодна соба декорација, но исто така divider помеѓу нашата спална соба и бојадисана.Нека светлината ѕиркаат низ & создава половина-транспарентен приказ додека нека ветре тече низ вашиот windows.Со користење на полу-чиста материјал, ќе се најде на завеси совршено ќе биланс на светлината и на приватноста, се создаде грациозен и дише простор за вашата соба.Овие Чиста Завеси се користи за деца бебе соба, спална соба, дневна соба, расадник, бебе туш партија свадба позадина, крошна кревет.A thoughtful подарок за вашите пријатели, famililes и најблиски за куќа затоплување, денот на Благодарноста, итн.Booque Долина - Чиста Завеси се совршен прилог на убаво рамка вашиот windows со навестување на воспевање и украсете ја вашата соба со мека и свеж изглед.Добредојдовте во природна светлина од виси нашата чиста завеси да тивко се дифузна светлина, создавање на топол сјај и пошироката околина.Оваа елегантна везови бела grommet чиста странични панели се идеални прозорец третмани за секој соби!.Овие Чиста Завеси се користи за деца бебе соба, спална соба, дневна соба, расадник, бебе туш партија свадба позадина, крошна кревет.A thoughtful подарок за вашите пријатели, famililes и најблиски за куќа затоплување, денот на Благодарноста, итн.

За производот

Купувачите избираат и