• Свеж
VOILYBIRD Vitoria Лен Текстура Чиста Завеси 96 Инчи Долго за Дневна Соба, Врвот Заврши Бронза Grommet, Земјата Завеси за Farmhouse (Лен, 54 W x 96 L, 2 Панели)

VOILYBIRD Vitoria Лен Текстура Чиста Завеси 96 Инчи Долго за Дневна Соба, Врвот Заврши Бронза Grommet, Земјата

DEN 623.76

Од стока
Достапно.

Пакетот вклучува 2 Панели, бронза grommets врвот (внатрешен дијаметар е 1.6 инчен, се вклопуваат до 1,5 инчен завеса прачки), slide непречено.Секој панел е 54 инчи широка, equaling вкупна ширина од 108 инчи. 1 сет мерки 108 W од 96 L инчи.Грациозен и дише, sheers се доволно за филтрирање на светлината за да се создаде мека сјај во спалната соба и дневна соба, но сепак има некои приватност, луѓето може да не се види јасно преку windows од надвор на денот време.Лен изгледа стил и луксуз текстура ткаат, тежината е доволно, нека се лесно да се drape и може да бидат обесени посебно или се организира со различни затемнување завеси, тоа исто така може да биде партнер на bilinds.Оваа чиста завеса не е како slik материјал, но повеќе се доближи до burlap ткаенина од страна на допир.Посебни slub пресврт изработка, два боја влакна се сечат едни со други, различни гледишта ви покажува различна боја на ѕвонење.Лесно се грижи.Машина перат, ја собори сува ниска.Не кајгана.Збрчкана слободни.Брзо и ниска пеглање, ако е потребно.Овие sheers уживаат 30 дена гаранција за враќање на парите.ГОЛЕМИНИ : 54"W x 84"L / 54"W x 96"L / 54"W x 108"L по таблата.БОЈА : Бела / Чиста Бела / Сива / Бадеми / Лен.Овие лен изгледа чиста завеси даде вашата соба многу snappy возрасните и модерен се чувствуваат.Особено ткаенина материјали и специјални ткаење метод за да ги даде уникатна личност.Тие се изработени од 100% висококвалитетен увезени полиестер ткаенини но лен текстура изглед.Благодарение на лен изглед, лесно да се брчки надвор.Завесите се откажам подобро и да се движат убаво во бриз кога тие се неотпакувани надвор од обвивката.Овие чиста панели дизајн кој ќе се убаво се разбегуваат и тивко филтер светлина за спокоен амбиент кои се преобразува вашата соба во еден магичен амбиент.Овие drapes донесе воздух, види-преку и деликатна, изгледа онанирачки дува во ветре.Voile драпериите настануваат може да бидат обесени посебно, или да се организира во парови со затемнување завеси во Voilybird.Slub предиво од ткаенина нека светлината низ повеќе убаво.Што малку може да се види низ прозорец, но вие не може да се направи од она што е внатре.Во исто време, можете да се види и да се снашле кој тропа или љубопитните.На grommets на врвот ќе ви овозможи лесно да се повлече назад на завеси или expediently лизгајте ги затворена.На faux лен sheers се погодни за дневна соба, кујна, соби за гости, спална соба, хотел, ресторан, врати, farmhouse оркестарот.Завесите се исклучително добри во материјална и внимателно изработени.Строги инспекциски постапки за да се осигура дека нема дефекти на ткаенина, завеса димензии точни, правилност, прави агли.Тоа е достоен купување.

За производот

Купувачите избираат и