• Свеж
H. VERSAILTEX Чиста Постелнина Завеси 63 Инчен Долго Полу Чиста Завеси драпериите настануваат за дневната Соба/Спалната соба Bluestone и Taupe Гроздобер Класичната Цветни Печат

H. VERSAILTEX Чиста Постелнина Завеси 63 Инчен Долго Полу Чиста Завеси драпериите настануваат за дневната Соба/Спалната

DEN 719.76

Од стока
Достапно.

Лен чиста завеса е повеќе подебели од други чиста, и може да го намали дел на силна сончева светлина.Секој панел функции со 8 анти - ' рѓа grommets за лесна инсталација, фитинг до 1 1/2 инчи завеса прачки/столбови.Мека, трајни, луксузен и гроздобер флорални елементи направи завеси повеќе естетски.ПОВЕЌЕ ИЗБОР : Три големини за овие класични флорални печатени завеса : 52"W x 63"L, 52"W x 84"L и 52"W x 95"Л Вклучувајќи 2 панел.Панелите се текстура од отворен ткаат лен лен помеша ткаенина, примитивни и природен ефект направи нив повеќе обвиткан и естетски.Вистински лен е отворен ткаат текстура од мека, еластична вештачки влакна, има значителна тежина, што го прави висат прекрасно.Бои : Bluestone/Taupe, Сива/Корали, Сива/Жолта, Сива/Тиркизна и повеќе нови доаѓање.Големини : 52"W x 63"L / 52"W x 84"L / 52"W x 95"L и повеќе нови доаѓање.На доброто флорални шема странични панели приказ елегантен и класичен изглед и гроздобер вкус, кој додаде еден допир на свежо моменти за да досадна рутина на животот.Оваа лен чиста решенија се создаде заврши луксузни изгледаат и се чувствуваат на вашиот омилен соба во дом, канцеларија, стан или било кој друг прозорец локација.Јасно печатени без никакви визуелни недостатоци, така што ќе го донесе жив шема во вашата соба.ПРЕПОЗНАТЛИВ ОРКЕСТАРОТ : Различни од чиста боја лен завеса, јасно печатени без никакви визуелни недостатоци, така што ќе го донесе жив шема во вашата соба.ПРИВАТНОСТ ДОДАДЕНО : Овие доброто лен завесата не се транспарентни и може да се постигне степен на приватност при обезбедување на услуги како што е сончева светлина, филтрирање, комфор и безбедност.За правилно полнота, панели секогаш треба да се измери 2-3 пати поголема од ширината на вашиот прозорец.БОГАТА ЛЕН : Овие фантастични лен панели се направена од отворен ткаат лен лен помеша ткаенина.Виси на класичната завеса, да уживате во прекрасна сончева светлина додека ги нуди уметнички вкус и помек визија.30% Лен и 70% Полиестер.На доброто флорални шема странични панели приказ елегантен и класичен изглед и гроздобер вкус, кој додаде еден допир на свежо моменти за да досадна рутина на животот.Овие текстура мали plaid faux лен реновиран чиста завеси се фокусира на шиење процес за да се обезбеди каде што не е лабава и нерамна.ЛЕСНО НЕГА : Гужва-бесплатно издржување H.Овие грациозен и дише лен прозорец drapes се лесни за чистење.Пар продаваа, вклучувајќи 2 богата лен чиста панели - Panel мерки 52 инчи ширина; 3 должина опција : 63/84/95 инчи; функција со анти - ' рѓа grommets за лесна инсталација, софистицирани шиење со насловот висина : 4 инчи, на дното полите : 3 инчи, фитинг до 1 1/2 инчи завеса прачки/столбови.Според орган тест, тоа е безбедно и зелена за семејството да висат во куќата.Овие шик лен чиста завеси не се транспарентни, и им овозможи доволно светлина во собата, но може да се обезбеди приватност за вас и да нудат услуги како што е сончева светлина, филтрирање, термичка удобност и безбедност, кога сакате да имате свеж изглед во вашата соба.

За производот

Купувачите избираат и