• Свеж
Ексклузивен Дом Завеси Catarina Слоевит Солидна Затемнување и Чиста,Прозорец, Панел Завеса Пар со Grommet Врвот, 52x96, Облак Сива, 2 Count

Ексклузивен Дом Завеси Catarina Слоевит Солидна Затемнување и Чиста,Прозорец, Панел Завеса Пар со Grommet Врвот,

DEN 1031.52

Од стока
Достапно.

100% Полиестер.Увезени.Catarina drapes им понуди на двете функцијата на sateen ткаени затемнување завеса поврзан со модата на пораби во бела чиста панел за слоевит софистицираност.Вклучува : Два (2) странични панели, секој мерење : 52"W x 96"Л. 8 мат сребро grommets по панел; внатре дијаметар за завеса род мерки 1-5/8" - panel пораби со 4" тарифен број; 3" на дното полите.Препорачувам да нарачате 2 до 3 пати род ширина за правилно се погледне и полнота.Грижа инструкции : Место чисти и/или рака мие прозорецот третман завеси.Користете железо на ниска топлина да се исправи и да ги отстрани набори/брчките од пакување.Големина : 52x96 | Боја : Cloud Сива Нашите готови завеси се нудат во низа на стандардни големини сигурни дека за да се придружуваат на прозорецот и прилагодување за секоја пригода.Ќе најдете ширини на панел кои се движат од 40 инчи да 108 инчи патио панел, и должини кои се нудат во 63", 84", 96" и 108".Без оглед на вашата апликација, вие сте сигурни да се најде подготвени да висат завеси за вашиот дом од нас!.Со Ексклузивен Дом Завеси квалитетот е поврзан со ткаенина која обезбедува текстура, длабочина, и софистицираност.Овие конструкции вклучуваат jacquards, лен, burlap, чиста, термички / blackout, слоевит завеси, свила и faux silks, полиестер и поли мешавини, и памук и памучни мешавини.Понатаму, ние нудиме повеќе на врвот опции за лекување, вклучувајќи grommets, род џеб / пол врвот, назад во табот на, притиснете pleat, клипот прстен, и повеќе.По производство и продажба на милиони завеси за добро повеќе од една деценија, Ексклузивни Домашниот производ линија се одржува највисоките стандарди за квалитет на готовиот производ.Со секое купување ќе добие професионално изградени завеса сет кој е сигурен да се откажам убаво.Од чиста целосно наредени blackout, и сé помеѓу, Ексклузивни Дома Завеси има прозорец третмани за да се вклопи во светлината блокирање на потребите што ги имаат.За едноставност, ние се користат на затемнетост оценка за секој производ да се поедностави предмети светлина блокирање квалитети.Купите со доверба, знаејќи како светлина ќе бидат филтрирани со секој панел.

За производот

Купувачите избираат и